- Ez az esemény elmúlt.
Betű és kép – Irsai István munkássága egy tipográfus és egy grafikus szemével
2014 május 14 @ 18:00 - 19:30
Irsai István a harmincas évek magyar modernista plakátművészetének központi alakja, a második világháború után pedig meghatározó izraeli grafikusa volt. A Budapesttől Tel-Avivig című kiállításhoz kapcsolódó kerekasztal-beszélgetésen Molnár Gyula, grafikus és Szőnyei György, tipográfus elemzi Irsai István munkásságát.
Irsai István (1896-1968) személyében egy nemzetközi mércével mérve kiemelkedő művészt ismerhet meg az itthoni közönség. Grafikus és építész volt, a harmincas évek magyar modernista plakátművészetének központi alakja, a második világháború után pedig meghatározó izraeli grafikus, egyben az első modern héber betűtípus, a Haim megalkotója. Életművét sajátos módon kettétörte a Holokauszt: 1945 előtti munkásságát Magyarországon, későbbi tevékenységét Izraelben jól ismerik, de az egész életművet a művész egyik hazájában sem ismerhette meg eddig a közönség. Az üldöztetés és menekülés révén kétfelé szakadt művészpálya most először kerül együtt kiállításra.
A kiálíltás kereétben tervezett kerekasztal-beszégletés célja, hogy mai művészek szemével, két eltérő szempontból megközelítve értékeljük Irsai IStván munkásságát. A beszégletés mdoerátora Katona Anikó, aki egyben a kiállítás kurátora is.
A kiállítás június 30-ig látogatható az Izraeli Kulturális Intézet nyitva tartási idejében.