Az 1944-ben betiltott szerzők műveinek felolvasásával tiltakoznak a gyűlölet ellen
Neves művészek, közéleti személyiségek és a Magyar Zsidó Kulturális Egyesület felolvasással emlékezik meg az 1944-ben elpusztított könyvekre és szerzőikre a Csányi5-ben.
1944. június 16-án, az akkori Könyvnapon Kolosváry-Borcsa Mihály belügyi államtitkár, az Országos Magyar Sajtókamara elnöke az egykori Budafoki Papírgyárban „ünnepélyes” keretek között megkezdte a nem kívánatos zsidó szerzők műveinek megsemmisítését.

Az akkori hivatalos jelentések szerint 120 zsidó származású magyar és 130 külföldi szerző művét zúzták be. Összesen 447 627 könyvet, azaz 22 teljesen megrakott tehervagonnyi értékes irodalmat.
Mintha minden elpusztított magyar zsidó honfitársunk egy könyvet vitt volna magával a halálba. Minden könyvégetés, minden műalkotás megsemmisítése a barbárság diadala a civilizáció, a humanizmus fölött.
Minden irodalomkedvelőt és a barbárság ellen tiltakozót szeretettel várnak a szervezők.
Felolvasók:
- Bálint András
- Bolgár György
- Bottoni Stefano
- Csuja Imre
- Gábor György
- Havas Judit
- Kácsor Zsolt
- Koltai Róbert
- Mucsi Zoltán
- Novák János
- Parti Nagy Lajos
- Petőcz András
- Presser Gábor
- Takáts Andrea
- Kirschner Péter zenész
És a névsor folyamatosan bővül...
Időpont: 2026. június 14. vasárnap 14.30
Helyszín: Csányi5 (Budapest, VII. kerület Csányi u. 5.)
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött: https://forms.gle/pc1kU5LTVNtMTZKb6
Kiemelt kép: A barbárság diadala 2024-ben (Fotó: Mayer András / Mazsike)
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!



