A Karmelitából jött zsidózni Orbán tanácsadója az egri egyetemre
A 444 cikke szerint Takaró Mihály az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem tanárképzésén többek között arról beszélt: Radnóti Miklós és Molnár Ferenc eredeti neve nem is magyar, ők zsidó írók.
A 444 az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen zajló folyamatokról közölt cikket, amiben többek között arról írnak, hogyan próbáltak felülről, egyenesen a Karmelitából belenyúlni abba, hogy miről milyen hangnemben szabad tanítani az új tanárképzésben. A cikk szerint Takaró Mihály többször is járt az egyetemen, hogy személyesen felügyelje, kiről és mit tanítanak az irodalomoktatásban, és kik azok, akiknek szerinte nem lenne helye az előadásokon és a szemináriumokon.

„Bejött a Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetbe, és arról adott elő, hogy nem különösebben kedveli a kortárs írókat, a Nyugatot jelentéktelen lapnak tartja, Radnóti és Molnár Ferenc eredeti neve nem is magyar, ők zsidó írók. A Kosztolányi-féle nyugatos irodalmat ki akarta purgálni, a Nyugat meghatározó szerzői helyett pedig Herczeg Ferencet kell sokkal jobban nyomni, akit világhírű írónak titulált”.
– írja a 444 több irodalmár és nyelvész oktató beszámolója alapján Takaró 2025 márciusi egri látogatásáról.
Takaró Mihály többször kapott állami kitüntetést, és korábbi antiszemita kijelentései ellenére tevékenyen részt vett a Nemzeti alaptanterv kialakításában. A Mazsihisz többször is tiltakozott Takaró kitüntetései és az oktatáspolitikában való szerepvállalása miatt.
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!



