A bojkott ellenére is második lett Izrael az Eurovíziós Dalfesztiválon
Ám Iszrael cháj (Izrael népe él) – üzente Bécsből Noam Bettan a Michelle című dal előadását követően. Az első helyen Bulgária végzett.
Az izraeli énekes, Noam Bettan Michelle című dala a második helyen végzett a 2026-os Eurovíziós Dalfesztiválon Bulgária mögött. Az izraeli előadás összesen 343 pontot kapott (220 a közönségtől és 123 a zsűritől), míg a bolgár Dara nevű énekesnő Bangaranga című dala 516 (312 és 204) ponttal lett első.
Az idei eseménynek Bécs adott otthont, a városban a szombati döntő napján Izrael-ellenes demonstrációt tartottak pár száz fő részvételével. Öt ország (Izland, Írország, Hollandia, Spanyolország és Szlovénia) közszolgálati médiaszolgáltatója eleve bojkottálta az idei Eurovíziót Izrael részvétele miatt a gázai háborúra hivatkozva, illetve amiatt, mert szerintük az izraeli kormány befolyásolni próbálta az eredményt az előző két rendezvényen.
Ám Iszrael cháj (Izrael népe él) – mondta a színpadon Bettan előadása végén. A döntőben az előadás ideje alatt a közvetítésben nem lehetett fújolást hallani, csak akkor, amikor a közönségszavazáson az izraeli dal által elért magas pontszámot mondták be. A keddi elődöntőben viszont hallatszott a fújolás a Michelle előadása közben, egy férfit, aki azt kiabálta, hogy „Stop népirtás” kivezették a biztonságiak a csarnokból.
Izrael tavaly is második lett az Eurovíziós Dalfesztiválon Baselben. Akkor leginkább a zsűri alacsony pontszáma miatt maradt le a Juvál Rafael által előadott New Day Will Rise (Új nap virrad fel) című dal az első helyről.
Kiemelt kép: Az izraeli előadás a 2026-os Eurovíziós Dalfesztiválon Bécsben (Fotó: Quentin Thompson / Wikimedia Commons)
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!



