Visszatér a zsidó örömzene a Dob utcába
A szabadtéri koncertsorozat célja, hogy a zsidó zenei hagyományokat közvetlen, nyitott és ünnepi formában hozzák közelebb a kerület lakóihoz, a turistákhoz és minden arra járóhoz.
Május 28. és június 25. között ismét zenével, élettel és nyári hangulattal telik meg a Dob utca: öt csütörtökön át, 17 órától ingyenes örömzene-koncertek várják a közönséget a Carl Lutz-emlékműnél, a Spinoza Színházzal szemben – olvasható a Spinoza közleményében.

Mint írják, a szabadtéri koncertsorozat mára a kerület kulturális életének különleges színfoltjává vált, ahol a zsidó zenei hagyományok, a közösségi élmény és a nyáresti pezsgés találkozik. A tér ilyenkor megtelik zenével, vidámsággal és emberekkel – helyiekkel, turistákkal, járókelőkkel –, akik együtt élvezhetik az örömzene felszabadító erejét.
A közlemény szerint a koncertek célja, hogy a zsidó zenei hagyományokat közvetlen, nyitott és ünnepi formában hozzák közelebb a kerület lakóihoz, a turistákhoz és minden arra járóhoz. A koncertsorozatot Erzsébetváros polgármestere, Niedermüller Péter, valamint a Mazsihisz elnöke, Grósz Andor nyitja meg.
Az idei programsorozatban a hazai zsidó zenei élet ismert és kedvelt előadói lépnek fel, sőt, először külföldi zenekar is csatlakozik a fellépőkhöz.
- Május 28-án Nógrádi Gergő és Teszter Nelli koncertje nyitja a sorozatot.
- Június 4-én a Három jiddise mame – Klein Judit, Fenyő Fruzsina és Váradi Eszter Sára – érzelmekkel, humorral és személyes történetekkel idézi meg az anyaság és az emlékezés világát.
- Június 11-én a Sabbathsong Klezmer Band lép színpadra Masa Tamás vezetésével, felszabadult klezmerhangulattal.
- Június 18-án Fellegi Balázs és Neumark Zoltán ad koncertet, míg a záróesten,
- június 25-én a szlovákiai Samaria Klezmer Band hoz modern világzenei elemekkel átszőtt autentikus klezmermuzsikát a Dob utcába.
A koncertsorozat minden alkalma ingyenesen látogatható.
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!



