25 648 hősi halottjára emlékezik ma Izrael
Az elmúlt egy évben az izraeli biztonsági erők 174 tagja vesztette életét szolgálat közben.
Tegnap este egyperces szirénával vette kezdetét Izraelben a jom hazikaron, az elesett katonák és a terrorizmus és a háborúk civil áldozatainak emléknapja. Az országot egy percre megállító szirénát követően a Siratófalnál meggyújtják az elesettek emlékét jelképező lángot, amivel elkezdődött a hivatalos állami megemlékezés – írja a Times of Israel.

Az este folyamán az ország egész területén megemlékezéseket tartottak Izrael elesett katonáinak és a terrorizmus áldozatainak tiszteletére. A mai napon, izraeli idő szerint reggel 11 órakor kétperces sziréna jelezte a temetőkben tartandó országos megemlékezések kezdetét.
Ma este 19 és 20 óra között újabb hivatalos ünnepségre kerül sor a jeruzsálemi Herzl-hegyi katonai temetőben, amely a jom hazikaron végét és a jom haacmaut, a függetlenség napjának kezdetét jelzi.
A Védelmi Minisztérium által közzétett legfrissebb adatok szerint a tavalyi emléknap óta az izraeli biztonsági erők 174 tagja vesztette életét szolgálat közben. Ebbe beletartozik az a két katona is, akik most hétvégén estek el Dél-Libanonban. További 54 veterán halt meg szolgálat közben szerzett sérüléseik szövődményei következtében. Az éves adatok minden olyan katonát, rendőrt és más biztonsági szolgálatok tagját tartalmazzák, akik az elmúlt egy évben haltak meg, akár szolgálatuk teljesítése közben, akár baleset, betegség vagy öngyilkosság következtében.
A 174 halottal 25 648-ra emelkedett azok száma, akik 1860 óta vesztették életüket a hazájuk szolgálatában.
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!



