Megvannak a ZsiFi legjobb filmjei, amelyek közül néhányat még el lehet csípni a mai zárónapon
Szombat este kihirdették a Puskin moziban zajló 14. Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztivál (ZsiFi) nyertes alkotásait.
A zsűri döntése alapján a legjobb rövidfilm a Ha valaha elfelejtenélek című alkotás lett. Szintén a zsűri szerint a BIS 120! díjat a Miért nem küldtél az angyalok közé? című alkotás kapta meg. Egy megható történet arról, ahogy egy fiatal nő anyává válik a náci Németországban és fokozatosan elveszteni kényszerül zsidó identitását.
A diákzsűridínek az Agnieszka Holland által rendezett Franz című film tetszett a legjobban, amely Franz Kafka életét mutatja be úgy, ahogy még sosem láttuk.
A Bálint Ház Közösségi díját pedig a Levél Davidnak című dokumentumfilm nyerte el, amely az izraeli túsz, David Cunio és ikertestvére, Eitan történetéről szól az október 7-i mészárlás árnyékában. A filmről és a rendezőjével folytatott beszélgetősről ebből a cikkünkből lehet még többet megtudni:
A ZsiFi mai zárónapján a díjazott filmek közül a Miért nem küldtél az angyalok közé? és a Kafka még megtekinthető. Részletek a fesztivál honlapján: https://zsifi.org/2025/idorend#november-30
Kiemelt kép: Jelenet a Ha valaha elfelejtenélek című rövidfilmből
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!




