Március végén bezár az Auróra

A tulajdonos a bérleti szerződésben foglalt jogával élve hat hónapos felmondási idővel felmondta a bérleti szerződésüket. A közösségi házat működtető Maromnál egyelőre nem tudják, lesz-e folytatás, és ha lesz, hol, milyen formában.

„Nehéz szívvel tájékoztatunk Titeket az Auróra Közösségi Házzal kapcsolatos fejleményekről. A Marom Klub Egyesület által alapított Marom Klub Nonprofit Kft. 2014-ben vette bérbe egy magánszemélytől azt a 3 helyrajzi számon elhelyezkedő bérleményt, amelyen az Auróra és az Auróra Klímakert működik. A tulajdonos a bérleti szerződésben foglalt jogával élve 6 hónapos felmondási idővel felmondta a bérleti szerződésünket, amely így 2026. április 30-ával lejár”

– olvasható az Auróra Facebook-oldalán megjelent közleményben.

A posztot jegyző Rákos Blanka, az Aurórát működtető Marom Klub Nonprofit Kft ügyvezetője és Schönberger Ádám, a Marom Klub Egyesület elnöke jelenleg azzal terveznek, hogy „március végéig a jelenlegi működés szerint üzemel a Ház”.

„Köszönjük előre is minden régi-új-leendő vendégünknek, barátunknak, támogatónknak, hogy jártok, jöttök az Aurórába, és ezzel is segítitek fenntartani a működést még úgy is, hogy egyelőre nem tudjuk, lesz-e folytatás, és ha lesz, hol, milyen formában”

– írják a közleményben.

Amint újabb megosztható információkkal fognak rendelkezni a továbbiak kapcsán, azt nyilvánosságra hozzák az Auróra és a Marom Klub Egyesület hivatalos felületein és social media csatornáin.

Kiemelt kép: Fotó: Auróra / Facebook

Még több Kibic

Anyámat a hátamon vittem át az Ipoly folyón – beszélgetés David Gurral, a magyarországi cionista ellenállás százéves legendájával

2026.06.09. 12 óra ago
„18 éves voltam, és magamra vállaltam az ellenállási mozgalom munkaközösségét, amely a megfelelő iratok előállításával foglalkozott” – mondta a százéves David Gur a Merkaz és az Új Kelet online beszélgetésén. A magyarországi cionista ellenállás egyik utolsó élő tanúja több mint másfél órán keresztül, hihetetlenül színes beszámolóban idézte fel gyerekkorát, a földalatti mozgalom működését, a nyilas fogságból való megmenekülését és azt az utat, amely végül Izraelbe vezetett.

Petícióban kérik Horthy Miklós szobrának eltávolítását a Szabadság térről

2026.06.04. 5 nap ago
A petíció szövege szerint történelmi szerepe miatt nem lehet Budapest egyik legismertebb terén megemlékezni Horthy Miklósról, akinek kormányzása alatt fogadták el a zsidótörvényeket és 430 ezer magyar zsidót hurcoltak el és gyilkoltak meg a koncentrációs táborokban.

Hamis iratok ezreivel mentette a zsidó életeket a cionista ellenállás élő legendája

2026.06.03. 6 nap ago
Online beszélgetésre hív a Merkaz a 100 éves David Gurral, akinek sikerült megszöknie a nyilasok fogságából, majd Izraelben a korszak egyik kiemelkedő kutatója lett.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »