Március végén bezár az Auróra
A tulajdonos a bérleti szerződésben foglalt jogával élve hat hónapos felmondási idővel felmondta a bérleti szerződésüket. A közösségi házat működtető Maromnál egyelőre nem tudják, lesz-e folytatás, és ha lesz, hol, milyen formában.
„Nehéz szívvel tájékoztatunk Titeket az Auróra Közösségi Házzal kapcsolatos fejleményekről. A Marom Klub Egyesület által alapított Marom Klub Nonprofit Kft. 2014-ben vette bérbe egy magánszemélytől azt a 3 helyrajzi számon elhelyezkedő bérleményt, amelyen az Auróra és az Auróra Klímakert működik. A tulajdonos a bérleti szerződésben foglalt jogával élve 6 hónapos felmondási idővel felmondta a bérleti szerződésünket, amely így 2026. április 30-ával lejár”
– olvasható az Auróra Facebook-oldalán megjelent közleményben.
A posztot jegyző Rákos Blanka, az Aurórát működtető Marom Klub Nonprofit Kft ügyvezetője és Schönberger Ádám, a Marom Klub Egyesület elnöke jelenleg azzal terveznek, hogy „március végéig a jelenlegi működés szerint üzemel a Ház”.
„Köszönjük előre is minden régi-új-leendő vendégünknek, barátunknak, támogatónknak, hogy jártok, jöttök az Aurórába, és ezzel is segítitek fenntartani a működést még úgy is, hogy egyelőre nem tudjuk, lesz-e folytatás, és ha lesz, hol, milyen formában”
– írják a közleményben.
Amint újabb megosztható információkkal fognak rendelkezni a továbbiak kapcsán, azt nyilvánosságra hozzák az Auróra és a Marom Klub Egyesület hivatalos felületein és social media csatornáin.
Kiemelt kép: Fotó: Auróra / Facebook
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!




