Helyből otthon – Hazatalált a budapesti Gólem‍

Gordon Eszter fotókiállítása azt az időszakot mutatja be, amikor a most 20. évadánál tartó Gólem Színház beköltözött a jelenleg is otthonául szolgáló Csányi utcai központba.

A fotókiállításról Borgula András, a Gólem Színház művészeti vezetője az alábbi gondolatokat osztotta meg:

„Nem lesz itt semmi, nekem elhihetik – hangzott el a mondat az önkormányzati dolgozó szájából, aki először kinyitotta nekünk a Csányi utca 3. alatti régen bezárt pékség helyiségeit. Mondjuk tényleg nem volt semmi, se működő víz, se villany vagy csatornahálózat. Amikor ezt a mondatot meghallottam, Ben-Gurion híres mondása jutott eszembe, amit a Negev-sivatagba érve mondott egyszer: Ne azt lásd, hogy nincs itt semmi, hanem, hogy mennyi mindenre van lehetőség!

Fotó: Gordon Eszter / Gólem

Ezt a lehetőséget fotózta le Gordon Eszter a még romos falak elé állított színészeinkkel, akik hitet és erőt adtak ahhoz, hogy belevágjunk. Mi pedig éltünk ezzel a lehetőséggel.

A semmiből mára két teremmel rendelkező kamaraszínház lett, ahol évente 150 előadás, 12000 néző, utcafesztiválok, gasztronómiai események, lakógyűlések, koncertek és még hosszan sorolhatnánk mi minden lett.

Eszter fotói megcsillantották, hogy mivé válhat ez a »semmi« és nekünk »csak« követni kellett a felcsillanó reményt. Ez az ötödik évad itt, a Gólem Színház huszadik évada összesen. Gyertek, nézzétek meg mi lett belőlünk, nézzétek meg Eszter által a központban, a központról, a reményről, rólunk készült képeit. Szépek vagyunk (Eszter képein még egy kicsit szebbek is a valóságnál).”

A kiállítás kurátora és a kiállítást megnyitja: Somogyi Zsófia művészettörténész

Megnyitó: 2025. november 19. szerda 19:00

Helyszín: Gólem Központ (1077, Budapest Csányi utca 3.)

A megnyitón való részvétel és a kiállítás megtekintése ingyenes.

Még több Kibic

Kortárs művészek alkotásaival nyílik meg újra Szentendrén Ámos Imre és Anna Margit emlékmúzeuma

2026.06.08. 2 nap ago
A Múzeumok Éjszakáján megnyíló tárlat a traumafeldolgozás témakörét állítja a középpontba, négy művész, Bukta Imre, Fajgerné Dudás Andrea, Flohr Zsuzsi, valamint Szabó Klára Petra reflexióival Ámos Imre és Anna Margit munkásságára.

A zeneszerző, aki megzenésítette Radnóti Miklós verseit

2026.06.05. 4 nap ago
Izraelben, a jeruzsálemi Nemzeti Könyvtárban nagy sikerű koncerttel emlékeztek André Hajdura halálának tizedik évfordulóján.

Emlékirat egy jeruzsálemi magyar lány gyerekkoráról

2026.06.05. 5 nap ago
Ilana Rosen könyve gyermekkori visszaemlékezés, amely a saját, jeruzsálemi, magyar bevándorló családjáról szól. A kötetet az EszterHáz Egyesület szervezésében mutatják be a Bálint Házban.


Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »