Helyből otthon – Hazatalált a budapesti Gólem
Gordon Eszter fotókiállítása azt az időszakot mutatja be, amikor a most 20. évadánál tartó Gólem Színház beköltözött a jelenleg is otthonául szolgáló Csányi utcai központba.
A fotókiállításról Borgula András, a Gólem Színház művészeti vezetője az alábbi gondolatokat osztotta meg:
„Nem lesz itt semmi, nekem elhihetik – hangzott el a mondat az önkormányzati dolgozó szájából, aki először kinyitotta nekünk a Csányi utca 3. alatti régen bezárt pékség helyiségeit. Mondjuk tényleg nem volt semmi, se működő víz, se villany vagy csatornahálózat. Amikor ezt a mondatot meghallottam, Ben-Gurion híres mondása jutott eszembe, amit a Negev-sivatagba érve mondott egyszer: Ne azt lásd, hogy nincs itt semmi, hanem, hogy mennyi mindenre van lehetőség!

Ezt a lehetőséget fotózta le Gordon Eszter a még romos falak elé állított színészeinkkel, akik hitet és erőt adtak ahhoz, hogy belevágjunk. Mi pedig éltünk ezzel a lehetőséggel.
A semmiből mára két teremmel rendelkező kamaraszínház lett, ahol évente 150 előadás, 12000 néző, utcafesztiválok, gasztronómiai események, lakógyűlések, koncertek és még hosszan sorolhatnánk mi minden lett.
Eszter fotói megcsillantották, hogy mivé válhat ez a »semmi« és nekünk »csak« követni kellett a felcsillanó reményt. Ez az ötödik évad itt, a Gólem Színház huszadik évada összesen. Gyertek, nézzétek meg mi lett belőlünk, nézzétek meg Eszter által a központban, a központról, a reményről, rólunk készült képeit. Szépek vagyunk (Eszter képein még egy kicsit szebbek is a valóságnál).”
A kiállítás kurátora és a kiállítást megnyitja: Somogyi Zsófia művészettörténész
Megnyitó: 2025. november 19. szerda 19:00
Helyszín: Gólem Központ (1077, Budapest Csányi utca 3.)
A megnyitón való részvétel és a kiállítás megtekintése ingyenes.
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!




