A kibucot indult megvédeni, amikor a terroristák megölték
Magyar állampolgárságú, izraeli túsz holttestét hozták haza tegnap a Gázai övezetből. Ilan Weisz mellett egy másik túsz maradványait is visszahozta Izraelbe az IDF, de még folyik az azonosítása.
Ilan Weiszt 2023. október 7-én gyilkolták meg a Hamász véres terrortámadása során Beeri kibucban. Holttestét a Gázai övezetbe vitték, ahol tegnap egy összetett művelet során az izraeli hadsereg (IDF) és a Sabak biztonsági szolgálat megtalálta, írja a Ynet. Weisz holttestét az övezet középső részén találták meg, ahol a katonák egy másik túsz maradványait is felfedezték, akinek az azonosítása jelenleg is tart.

A magyar állampolgársággal is rendelkező, 55 éves Weisz a kibuc biztonsági csapatának tagja volt, éppen a fegyvertárat akarta kinyitni a támadás idején, amikor a Hamász terroristái megölték. Feleségét és egyik lányát szintén Gázába vitték, ők 2023 novemberében, az első túszalku során szabadultak. Weiszt három hónapig eltűntként tartották nyilván, majd 2024 januárjában jelentették be, hogy meggyilkolták, és holttestét a Gázai övezetbe vitték.
Az IDF közlése szerint a mentési akciót hosszas előkészítő művelet előzte meg, amely során foglyul ejtett és kihallgatott terroristák által kapott információ is a katonák segítségére volt.
A Gázai övezetben még 48 túsz tartanak fogva a terroristák, közülük húszan lehetnek életben.
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!




