Olyan, mintha bombatámadás érte volna a temetőnket
Komoly károkat okozott a múlt heti vihar a zsidó temetőben Hódmezővásárhelyen, legalább 50 fa kidőlt, amelyek sírköveket borítottak le, törtek össze.
20 perc alatt tette tönkre a múlt heti vihar az egy évvel ezelőtt felújított zsidó temetőt Hódmezővásárhelyen – írja a Délmagyar.hu. A lap helyszíni beszámolója szerint az orkán erejű szél gyökerestől tépte ki az egészséges fákat, vastag ágakat szakított le. Legalább 50 fa kidőlt, amelyek sírköveket borítottak le, törtek össze. Akkora ereje volt a szélnek, hogy volt olyan több mázsás sírkő, amit arrébb rakott, elfordított.
„Olyan, mintha bombatámadás érte volna a temetőnket”
– mondta a Délmagyar.hu munkatársának Erdős László, a Hódmezővásárhelyi Zsidó Hitközség elnöke, akivel együtt mérték fel a károkat. A hitközségi elnök azt is hozzátette, hogy a Mazsihisz nyújt segítséget a kármentésben, valamint a biztosítótól is remélnek kártérítést.
„Megígérem minden hozzátartozónak, hogy minden síremlék úgy áll majd, mint a vihar előtt”
– nyilatkozta Erdős László.
A hitközség a kidőlt fákat is pótolni szeretné, amihez a közösség segítségét kérik. Azt kérik, hogy akinek módja van és szívesen hozzájárulna a sírkert fásításához, a Hódmezővásárhelyi Zsidó Hitközség bankszámlájára fánként 50 ezer forintot utaljon át. A támogatók nevét az elültetett fák mellett táblákon tüntetik majd fel. A Hódmezővásárhelyi Zsidó Hitközség számlaszáma: 11735067-20051819. A közlemény rovatban a következőt kérik feltüntetni: „Temető újraparkosítása”.
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!



