Művészetterápiás önismereti csoport indul másod- és harmadgenerációs holokauszt-túlélők számára

Olyan közeget szeretnének biztosítani, ahol a résztvevők ki tudják mondani a bennük élő múltat, ami ezáltal megközelíthetővé és feldolgozhatóvá válik.

Otthonról hozom… néven indul művészetterápiás önismereti csoport másod- és harmadgenerációs holokauszt-túlélők számára a Mazsikében.

A holokausztot-túlélők többnyire a hallgatást választották túlélési stratégiájuknak. A hallgatás nemzedéke utáni generációk sokszor véletlenül vagy nagyon hiányosan tudják meg családjuk történetét és sorsát, amely azonban kimondatlanul mégis befolyásolta életüket, mindennapjaikat.

A művészetterápiás csoport segítségével ezt a hallgatást szeretnék megtörni és a résztvevők számára olyan közeget biztosítani, ahol mindennek helye van, ahol a résztvevők ki tudják mondani a bennük élő múltat, ami ezáltal megközelíthetővé és feldolgozhatóvá válik.

A művészetterápia a terápiáknak az a különleges ága, ahol a kreatív tevékenységek során az alkotó illetve befogadó személy szavakkal alig, vagy nem kifejezhető belső tartalmakkal találkozik. A nehezen megfogalmazható, elrejtett érzelmek, emlékek, konfliktusok, gondolatok a művészetterápiás csoportban a csoportfolyamatok hatására válnak elérhetővé és idéznek elő változást bennünk.

A csoportban való részvételhez nem szükséges semmilyen művészeti készség vagy tudás. A csoport tíz alkalomból áll. A csoport kis létszámmal, maximum 10 fővel indul. A részvétel regisztációhoz kötött. A csoportba a felvétel a jelentkezés sorrendjében történik.

Időpont: találkozunk minden második hétfőn este 17–20 óra között január 13.-i kezdéssel

Helyszín: Mazsike, Budapest 1063 Munkácsy Mihály u. 25. fsz. 3. (kapucsengő: 3)

Jelentkezési határidő: december 31.

Részvételi díj: 6500 Ft/alkalom

A csoportot vezeti: Benda Judit művészetterapeuta

Jelentkezés és további információk: [email protected] / +36305779015

Még több Kibic

Erősebb civil képviseletet szeretnének a ZSKF Szövetség tagjai

2024.11.26.5 nap ago
A Lauder Iskolában találkoztak a zsidó civil szervezetek képviselői, akik a közös tevékenységek koordinálásán túl a hatékonyabb érdekképviselet megteremtése érdekében is fontos lépésekről határoztak.

Mozimaraton és a humanista judaizmus a Somer decemberi programkínálatában

2024.11.25.7 nap ago
A Hasomer Hacair ifjúsági mozgalom következő programjai.

Az egyetlen budapesti zsidó ellenállás a nyilas diktatúrában

2024.11.20.2 hét ago
A józsefvárosi „Kis Varsó” történetéről forgatott a DW Magyar stábja.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »