Amiről a holokauszt-túlélők tárgyai mesélnek

Az emlékezés relikviái címmel rendez kiállítást a MAZS Alapítvány harmadik generációs művészek alkotásaiból, valamint a magyar túlélők családjai által beküldött visszaemlékezésekből.

„A zongorát befutja a borostyán, s a gyerekkori ház falát szétmállasztja a naplemente. És mégis, mégis szakadatlanul szemközt a leáldozó nappal mindaz, mi elmúlt halhatatlan.” (Pilinszky)

A Magyarországi Zsidó Szociális Segély (MAZS) Alapítvány a magyarországi holokauszt 80. évfordulójára Tihanyi Anna, Bíró Eszter és Flohr Zsuzsi harmadik generációs művészek alkotásaiból megrendezett kiállítással, valamint a magyar túlélők családjai által beküldött visszaemlékezésekből álló archívummal emlékezik.

Flohr Zsuzsi alkotása (Fotó: MAZS Alapítvány)

Megnyitó: 2024. november 27. 18:00 óra

Helyszín: Brody House (1088 Budapest, Bródy Sándor u. 10.)

A megnyitón Taly Shaul, a MAZS Alapítvány általános igazgatója és Peter Grundberg, a Brody House társalapító-tulajdonosa mondanak köszöntőt. A kiállítást Borgula András, a Gólem Színház vezetője fogja megnyitni. Közreműködik: Lamm Dávid és a Gólem Színház. A kiállítás kurátora: Boronyák Vivien.

A megnyitóra ezen az e-mail címen lehet regisztrálni: [email protected]

A kiállítás november 28. és december 11. között látogatható.

Még több Kibic

Ég a városunk, testvér! – A holokauszt idején írt jiddis dalok csendültek fel a Gólem Központban

2025.02.25.2 hónap ago
A tizenhárom éve futó Zene a tragédia idején című programot Amit Weiner, a Jeruzsálemi Zene- és Táncakadémia tanára álmodta meg. A rövid, alig másfél órás műsorban olyan félprofi szerzők művei szólaltak meg, akik nem élték túl a holokausztot, de a vészkorszakban szerzett dalaik által mégis itt hagytak valamit magukból a világnak.

Zene a tragédia idején – Egyedülálló koncert a Gólem Központban

2025.01.29.3 hónap ago
A zene fontos szerepet játszott a koncentrációs táborok, a gettók és a megsemmisítő táborok foglyainak életében.

Az egykori budapesti gettó határa mentén járt körbe a sófár hangja

2025.01.18.3 hónap ago
Diákok, önkéntesek és zsidó civil szervezetek tagjai élőlánccal emlékeztek a budapesti gettó felszabadításának 80. évfordulójára. A ZSKF által szervezett Gettó Szíve megemlékezés volt az első, amely az új Klauzál téri emlékműnél zajlott.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »