Állami kitüntetést kapott a Kozma utcai zsidó temető igazgatója

Streit Sándor az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából kapott elismerést.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a nemzeti ünnep alkalmából a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést adományozta Streit Sándornak, a Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) Kozma utcai temetője igazgatójának a fővárosi Károlyi-Csekonics Palotaegyüttesben rendezett ünnepségen augusztus 20-án.

Streit Sándor (Fotó: Heti TV / YouTube)

Az indoklás szerint a BZSH korábbi elnöke

„a budapesti zsidó közösség érdekében végzett közel négy évtizedes munkája, valamint Európa legnagyobb zsidó temetőjének vezetőjeként folytatott tevékenysége elismeréseként”

kapta meg az állami kitüntetést.

Még több Kibic

Petícióban kérik Horthy Miklós szobrának eltávolítását a Szabadság térről

2026.06.04. 4 nap ago
A petíció szövege szerint történelmi szerepe miatt nem lehet Budapest egyik legismertebb terén megemlékezni Horthy Miklósról, akinek kormányzása alatt fogadták el a zsidótörvényeket és 430 ezer magyar zsidót hurcoltak el és gyilkoltak meg a koncentrációs táborokban.

Hamis iratok ezreivel mentette a zsidó életeket a cionista ellenállás élő legendája

2026.06.03. 5 nap ago
Online beszélgetésre hív a Merkaz a 100 éves David Gurral, akinek sikerült megszöknie a nyilasok fogságából, majd Izraelben a korszak egyik kiemelkedő kutatója lett.

Meghalt Kardos Péter főrabbi

2026.05.30. 1 hét ago
A holokausztot túlélő Kardos Péter 1972 óta volt a Thököly úti zsinagóga rabbija. 90 éves korában hunyt el.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »