Először raktak le botlatóköveket Hódmezővásárhelyen

Megközelítőleg másfél éves családfakutatás vezetett az emlékkövek elhelyezéséhez.

Bárdos Sománé Ausländer Jolán, Bárdos Dalma és Böhm Pál István, három hódmezővásárhelyi a több mint 500 közül, akiket elhurcoltak és meggyilkoltak a holokauszt idején. Emlékükre leszármazottaik, a Haraszti és a Muth család kezdeményezésére kedden botlatóköveket helyeztek el egykori lakóhelyük, illetve üzlethelyiségük előtt, írja a Hódpress.

 

A lap beszámolója szerint a külföldről és Budapestről érkező családtagokon kívül a megemlékezésen jelen volt a helyi zsidó hitközség elnöke, alelnöke és több tagja, valamint Márki-Zay Péter polgármester és emlékező vásárhelyiek is.

Vanderstein Noémi, a Hódmezővásárhelyi Zsidó Hitközség alelnöke a portálnak nyilatkozva elmondta, hogy a holokauszt 80. évfordulójának alkalmából 2024 emlékév, ennek mintegy nyitórendezvényévé vált az esemény. A 2024-es holokauszt-emlékév egy több rendezvényből álló programsorozat lesz, amelyről folyamatosan értesítik majd a lakosságot.

A Hódpress cikkében idézi Márki-Zay Péter polgármester az eseménnyel kapcsolatos Facebook-posztját:

„Hasonló réztáblák Magyarország több városa után, a német központ engedélyével és segítségével kerültek most Vásárhely utcáira, hogy a mellettük naponta elhaladó vásárhelyieknek is eszébe juttassa, hogy hova vezet az, ha egy nemzet a keresztény szeretet és a becsületes polgári értékrend helyett az ostoba gyűlölet útjára téved…”

Kapcsolódó cikkek

Meghalt Lily Ebert

2024.10.09.1 nap ago
A magyar származású holokauszt-túlélő TikTok-sztár az életét a vészkorszakkal kapcsolatos felvilágosító munkának szentelte.

Budapest 1944: halálmenet, munkaszolgálat, deportálás

2024.10.08.2 nap ago
Neves szakértők részvételével rendez tudományos tanácskozást a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár a Mazsihisz-székház Goldmark-termében október 14-én, hétfőn 14 órától.

Sárga szalagok lepték el Budapestet a Gázában fogva tartott izraeli túszokra emlékezve

2024.10.08.3 nap ago
A Kidma október 7-i akcióját virágültetés és zsidó civil szervezetek által rendezett éneklős, táncos flashmob követte a Vörösmarty téren. Az izraeli áldozatok neveit olvasták fel a Dohány zsinagóga előtt.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »