Holnaptól látható a Golda című film a hazai mozikban

A történelmi dráma az 1973-as jom kipuri háború rendkívül feszült 19 napját meséli el Golda Meir szemszögéből.

Golda Meirnek, Izrael első és mindeddig egyetlen női miniszterelnökének (az Oscar-díjas Helen Mirren) szembe kell néznie azzal a ténnyel, hogy országa teljesen megsemmisülhet, amennyiben nem tud kiegyezni Henry Kissinger amerikai külügyminiszterrel (Liev Schreiber), és nem tudja maga mögé állítani Izrael szkeptikus katonai vezetőit.

Golda | magyar feliratos előzetes

A film az 1973-as Jom Kippuri háború rendkívül feszült 19 napját meséli el. Golda Meirnek, Izrael első és mindeddig egyetlen női miniszterelnökének (az Oscar-díjas Helen Mirren) szembe kell néznie azzal a ténnyel, hogy országa teljesen megsemmisülhet, amennyiben nem tud kiegyezni Henry Kissinger amerikai külügyminiszterrel (Liev Schreiber) és nem tudja maga mögé állítani Izrael szkeptikus katonai vezetőit.

Miközben milliók élete forog kockán Meirnek olyan döntéseket kell meghoznia, amelyek nemzetének sorsát dönthetik el – olvasható az izraeli Guy Nattiv által rendezett Golda című film hazai forgalmazója, az ADS Service leírásában.

A Golda a vasárnap véget érő 12. Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztivál nyitófilmje volt. Aki lemaradt róla, az október 7-től megtalálhatja a filmet a hazai mozik kínálatában.

Helen Mirren: Golda Meir az egyik legkülönlegesebb karakter, akit valaha játszottam

Kapcsolódó cikkek

Izraeli fiatal művészek alkotásai, békeidőben és nehezebb napokon

2024.09.11.13 óra ago
Két fiatal izraeli filmes és rövidfilmek a jeruzsálemi Bezalel Művészeti Akadémiáról a Merkaz – Héber és Izreli Kultúrális Központban.

Bródy Sándor úgy volt a legmagyarabb írók egyike, hogy közben öntudatos zsidó maradt

2024.09.06.6 nap ago
A 100 éve elhunyt író sírja az évforduló alkalmából újult meg a Kozma utcai zsidó temetőben.

Egy géniusz tragédiája és Újlipótváros történetei a Mazsike szeptemberi sétáin

2024.09.04.1 hét ago
Az egyik séta során rekonstruálására került egy teljes egészében elfeledett és egészen rendkívüli életút, egy másikon kiderül, hogy mi történt a nemzetközi gettóban, ahol Szép Ernő, Konrád György és sokan mások találtak menedékre.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »