Elítélte a Debreceni Zsidó Hitközség elnöke, hogy hamászos robbantósnak neveztek egy algériai születésű focistát

Horovitz Tamás szerint nem megengedhető, hogy ártatlanul bárkit is rasszista szavakkal illessenek.

Cserét kért Remili Mohamed, a budapesti Kelen SC labdarúgója, miután a Csorna elleni NB III-as mérkőzésen az ellenféle szurkolói migránsozták és „hamászos robbantósnak” nevezték. Mohamed Algériában született, hétéves kora óta él Magyarországon, édesapja algériai, édesanyja pedig magyar származású. Fiatalként annyira nem foglalkozott a rasszista bekiabálásokkal, de 38 évesen, két gyermek édesapjaként már nem bírta tovább hallgatni a mocskolódást.

Horovitz Tamás úgy gondolta, mint a Debreceni Zsidó Hitközség, a Közép- és Kelet -Európai Zsidó Hitközségek és Szervezetek Egyesületének, mint pedig a Debreceni Asztalitenisz Klub elnökeként hangot kell adjon a rasszista incidens kapcsán. Közleményében kiemelte,

„határozottan állást kell foglalnunk, hogy sem a sport világában, sem pedig az élet bármely területén nincs helye a rasszista kijelentéseknek, ezzel együtt a zsidóságot érintő antiszemita megnyilvánulásoknak.”

 

„Sajnálom és szeretnék elnézést kérni a kiváló futballistától a történtekért” – írja a Debreceni Zsidó Hitközség elnöke, aki szerint Magyarország Kormánya az antiszemitizmus, a kirekesztés ellen, a békés egymás mellett élést hirdetve szólalt fel „hazánk békéjéért, a magyar emberek biztonságáért”.

Horovitz Tamás úgy véli, „ezért is üdvözölendő Magyarország Kormányának tett erőfeszítése az illetéktelen bevándorlási hullámmal szemben”.

„Ezzel szemben viszont nem megengedhető, hogy ártatlanul bárkit is rasszista szavakkal illessenek hazánkban”

– olvasható a közleményben, amely így zárul:

„Meg kell őriznünk hazánk békéjét, távol tartva az antiszemitizmus, a rasszizmus minden megnyilvánulását, felhívva ezzel a figyelmét arra, hogy van a világnak olyan pontja, ahol nincs helye mindezeknek. Ez a pont pedig Magyarország.”

Még több Kibic

Anyámat a hátamon vittem át az Ipoly folyón – beszélgetés David Gurral, a magyarországi cionista ellenállás százéves legendájával

2026.06.09. 12 óra ago
„18 éves voltam, és magamra vállaltam az ellenállási mozgalom munkaközösségét, amely a megfelelő iratok előállításával foglalkozott” – mondta a százéves David Gur a Merkaz és az Új Kelet online beszélgetésén. A magyarországi cionista ellenállás egyik utolsó élő tanúja több mint másfél órán keresztül, hihetetlenül színes beszámolóban idézte fel gyerekkorát, a földalatti mozgalom működését, a nyilas fogságból való megmenekülését és azt az utat, amely végül Izraelbe vezetett.

Petícióban kérik Horthy Miklós szobrának eltávolítását a Szabadság térről

2026.06.04. 6 nap ago
A petíció szövege szerint történelmi szerepe miatt nem lehet Budapest egyik legismertebb terén megemlékezni Horthy Miklósról, akinek kormányzása alatt fogadták el a zsidótörvényeket és 430 ezer magyar zsidót hurcoltak el és gyilkoltak meg a koncentrációs táborokban.

Hamis iratok ezreivel mentette a zsidó életeket a cionista ellenállás élő legendája

2026.06.03. 6 nap ago
Online beszélgetésre hív a Merkaz a 100 éves David Gurral, akinek sikerült megszöknie a nyilasok fogságából, majd Izraelben a korszak egyik kiemelkedő kutatója lett.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »