Az izraeli csempész kígyókat és gyíkokat is rejtegetett a poggyászában.
Az izraeli hatóságok letartóztattak egy izraeli férfit a Ben-Gurion repülőtéren, aki három gyíkot és két kígyót próbált becsempészni az országba, adta hírül a Times of Israel. A húszas éveiben járó férfi műanyag edényekbe, alufóliába, sőt zoknikba is megpróbálta elrejteni az állatokat, amint az a mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium által hétfőn nyilvánosságra hozott képeken és videókon látható.
ניסה להבריח זוחלים מאירופה בתוך גרביים ונתפס
בזכות שיתוף פעולה בין מפקחי משרד החקלאות, מנהל המכס, רשות הטבע והגנים ומשמר הגבול. קרדיט: משרד החקלאות ופיתוח הכפר
A férfit néhány nappal ezelőtt, Magyarországról hazatérve tartóztatták le a mezőgazdasági minisztérium, az adóhatóság, a természetvédelmi és parkügyi hatóság, valamint a határrendészet képviselőinek közös akciójában.
A vadon élő állatok Izraelbe történő behozatala a szükséges engedélyek nélkül, amelyek között szerepel a mezőgazdasági minisztérium által kiállított behozatali és egészségügyi bizonyítvány, bűncselekménynek minősül, és jelentős pénzbírsággal, de akár két évig terjedő börtönbüntetéssel is büntethető.
A becsempészett hüllőket a minisztérium közlése szerint visszaszállítják származási országukba.
“Az elmúlt években a saját bőrünkön tapasztaltuk meg, hogy mennyire fontos megakadályozni a betegségek állatokról emberekre történő átterjedését. Kötelességünk biztosítani, hogy az állatok behozatala törvényesen történjen, és ne jelentsen egészségügyi kockázatot a lakosságra és magukra az állatokra nézve”
– mondta Tamir Gasan, a mezőgazdasági minisztérium állategészségügyi szolgálatainak megbízott igazgatója.
ניסה להבריח זוחלים מאירופה בתוך גרביים ונתפס
בזכות שיתוף פעולה בין מפקחי משרד החקלאות, מנהל המכס, רשות הטבע והגנים ומשמר הגבול. קרדיט: משרד החקלאות ופיתוח הכפר
A vadon élő állatok illegális csempészete potenciális veszélyt jelent a közegészségügyre, miközben veszélyezteti a helyi állatvilágot és más állatfajokat.
A vadon élő állatokkal kapcsolatos globális bűnözés évente mintegy 150 milliárd dollárt tesz ki, és értékét tekintve a negyedik helyen áll az illegális globális kereskedelemben a kábítószer, a hamisítás és az emberkereskedelem mögött.