Melyek az antiszemita beszéd és a nyelvi manipuláció eszközei, milyen megelőzés és viselkedésterápia segíthet a diszkrimináció ellen? Többek között ezekről a témákról beszélgetnek majd magyar és nemzetközi szakemberek a Goethe Intézetben november 22-én 17 órától .
Európa országaiban eltérő formában és hangsúllyal van jelen az antiszemitizmus a mindennapokban, legyen szó fizikai atrocitásról, összeesküvés elméletekről vagy gyűlöletbeszédről.
A Független Médiaközpont hat ország civilszervezeteivel együtt monitorozza a vallási alapú gyűlölet, ezen belül az antiszemitizmus és a megkülönböztetés különböző formáit a tradicionális és közösségi média felületeken a londoni Media Diversity Institute közreműködésével, a Trolltalanítás (Get theTrolls Out) elnevezésű nemzetközi projekt keretében.
A rendezvényen meghívott szakértők vitatják meg, hogy mely eszközök működnek hatékonyan az antiszemitizmus különböző megjelenési formáival szemben Európa különböző országaiban, így Magyarországon és Németországban.
Program:
16:45 – 17:00 Regisztráció
17:00 – 17:10 Megnyitó – Goethe-Institut, Független Médiaközpont
17:10 – 17:30 Megelőzés és viselkedésterápia a diszkrimináció ellen – Marina Chernivsky, a ZWST antiszemita erőszakkal foglalkozó tanácsadó központ igazgatója, Berlin
17:30 – 17:40 Antiszemita beszéd és a nyelvi manipuláció eszközei – Szilágyi Anna, kommunikációkutató
17:40 – 18:30 – Miként lehet hatékonyan fellépni az antiszemitizmussal szemben? – kerekasztal-beszélgetés
Moderátor: Ónody-Molnár Dóra, újságíró
Résztvevők: Barna Ildikó, ELTE Társadalomtudományi Kar
Marina Chernivsky, ZWST Kompetencia Központ
Lőrincz Marcell, Trolltalanítás projekt
Schönberger Ádám, MAROM Egyesület
A rendezvényt a londoni Media Diversity Institute és a szólás- és médiaszabadságot segítő nemzetközi ernyőszervezet, az Ifex támogatja.
Az esemény nyilvános és ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
A rendezvény a Független Médiaközpont YouTube csatornáján élőben követhető: https://youtu.be/gYhBEvKDIt0
További információk a Facebook-on.