Anne Frank képregényt és a Bibliát is el kell távolítani egy texasi tankerület iskoláiból
Az Anne Frank naplójának képregény változatát egy texasi szülő szerint a diákok nem olvashatják szülői felügyelet nélkül.
A Fort Worth városához közeli Keller Független Iskolai Kerület vezetősége a múlt héten átmenetileg arra kötelezte az intézményeket, hogy távolítsák el polcaikról azokat a kiadványokat, amelyek ellen az elmúlt tanévben panasz érkezett. Ezeknél a műveknél tartalmi felülvizsgálatot kell indítani, és meg kell állapítani, hogy megfelelnek-e az oktatási irányelveknek.
A JTA beszámolója szerint az iskolákból eltávolítandó kiadványok között található két izraeli művész, a rendező Ari Folman és az illusztrátor David Polonsky által készített Anne Frank képregény, amely amolyan grafikus naplóba önti a fiatal lány gondolatait.
A 2017-ben megjelent képregénynek valószínűleg a női nemi szervekre, azonos neműekhez való vonzódására és más szexuális témákra vonatkozó utalásai miatt kellett lekerülnie a polcokról, ezeket ugyanis a texasi szülők a múltban „pornográfnak” minősítették. Az viszont nem derült ki, hogy az Anne Frank naplójával pontosan mi volt a problémája a képregényt bepanaszoló szülőnek, aki szerint ezt a könyvet a diákok nem olvashatják szülői felügyelet nélkül.
Egy kamaszlány ébredő szexuális érdeklődése az Anne Frank képregényben
Nem csak az Anne Frank képregény akadt fent a szigorú rostán. Menniük kellett többek között az LMBTQ-témáról szóló ifjúsági kiadványoknak, el kellett távolítani a Nobel-díjas Toni Morrison Nagyonkék című regényét, de a texasi szülők még a Bibliát is bepanaszolták.
A tankerület gyakorlata nagy felháborodást okozott, az Anne Frank képregény eltávolítását Jonathan Greenblatt, a Rágalmazásellenes Liga vezetője egyszerűen csak szégyennek nevezte. A felzúdulás miatt a tankerület közleményben jelezte, hogy azok a könyvek, amelyek megfelelnek az általuk megállapított új oktatási irányelveknek, azonnal visszakerülnek az iskolák könyvtáraiba.
Idén év elején egy Tennessee állambeli iskolai körzetben gondolták úgy, hogy a Pulitzer-díjas Maus képregény alkalmatlan középiskolások oktatására. A döntést azzal indokolták, hogy a könyv a benne található káromkodások és meztelen ábrázolások miatt nem illik bele az iskolai tananyagba.
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!