Véget akart vetni az életének a melegséget „kigyógyító” terápiára küldött ultraortodox fiatal

Ben Zilberman számára szörnyű lelki traumát okozott a sokat bírált „reparatív terápia”.

Ben Zilberman egy izraeli ultraortodox zsidó közösségben nőtt fel, hét évig járt a melegséget „kigyógyítani” hivatott „átnevelő terápiára”. A Deutsche Welle (DW) videóriportjában beszél ezzel kapcsolatos tapasztalatairól.

Melegterápiával próbálták “kigyógyítani” az ultraortodox zsidó fiút

A videó a Deutsche Welle és a Telex együttműködésének keretében jelent meg.

Zilberman elmeséli, hogy a „terápián” azt mondták neki, hogy azért vonzódik a saját neméhez, mert gyerekkorában valamilyen trauma érte, és emiatt nem érzi magát elég férfiasnak. Ezért azt kellett megtalálnia, hogyan lehetne férfiasabb, és amikor ez megvan, akkor „kigyógyul” a melegségből.

A „kezelés” azonban nem járt sikerrel, ami szörnyű lelki traumát okozott neki.

„Felmásztam egy épület tetejére, lenéztem és az mondtam: véget akarok vetni az egésznek, el akarom hagyni ezt a világot, nem illek ide”

– meséli Zilberman a riportban.

Azt mégis úgy döntött, hogy nem vet véget az életének, inkább elmondta mindenkinek, hogy meleg, és elhagyta az őt elítélő haredi közösséget. Most már inkább az LMBTQ közösség tagjaival találkozik, akiknek hasonló a történetük, és segítenek neki elfogadni önmagát.

A DW riportjában – amelyet a Telex jelentetett meg magyar felirattal – megjegyzi, hogy sok egészségügyi szervezet bírálja az úgynevezett „reparatív terápia” áltudományos módszereit.

Izraelben, mint arról a Kibicen is beszámoltunk, egy új irányelv szerint orvosi szakember nem javasolhatja vagy kísérelheti meg a vitatott terápiát. Ezt azonban még nem foglalták törvénybe, és a gyakorlat továbbra is népszerű egyes vallásos csoportok körében.

Izrael betiltja a melegséget „kigyógyító” terápiát

Még több Kibic

Hanukatalizátor Díj 2024 – Jelöld kedvenc zsidó hősödet!

2024.12.04.7 óra ago
A Bálint Ház idén is meghirdeti a Hanukatalizátor Díjat, amelynek célja, hogy méltó módon elismerje a közösség azon tagjait, akik kiemelkedő tudásukkal, inspiráló élményeikkel vagy példaértékű tetteikkel gazdagítják a modern zsidó közösséget.

Szobrot avattak a 180 zsidó munkaszolgálatos életét megmentő egykori labdarúgónak

2024.12.04.10 óra ago
Borbás Gáspár lőtte az FTC és a magyar labdarúgó-válogatott első gólját, de amikor arra volt szükség, embereket mentett.

Keleti Ágnes és Pécsi Tibor az idei Kézdy György-díjasok között

2024.12.02.2 nap ago
Az Élet Menete Alapítvány évzáró eseményén a díjak átadása mellett az Emlékszel? című dokumentumfilmet is bemutatták.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »