A Semes pékség alapítója kapta az idei Scheiber Sándor-díjat

Az EMIH elnökeként is tevékenykedő Győrfi László az újlipótvárosi Zsilipben vette át az elismerést.

Győrfi László, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) elnöke és a Semes kóser pékség alapítója kapta meg az idei Scheiber Sándor-díjat, adta hírül a zsido.com. A rangos elismerést Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára adta át.

Fotó: zsido.com

Az államtitkár beszédében az Ukrajnában folyó háborúra is kitért, amely kapcsán egy talmudi idézettel hívta fel a békére való törekvés fontosságát. Soltész szerint Győrfi László a munka, a hivatás és a hit megtestesítője, aki sokat tesz az Ukrajnából menekültek megsegítéséért is.

Szabó György, a Magyarországi Zsidó Örökség Közalapítvány (Mazsök) elnöke azt emelte ki, hogy ma egy jól kiépített kóser infrastruktúra működik az országban, elsősorban a fővárosban, amelynek kulcsfigurája Győrfi László, aki a megfizethető és minőségi kóser élelmezés katalizátoraként tevékenykedik.

A Győrfi által alapított Semes pékség termékei gyakorlatilag az összes vallásos zsidó asztalán megtalálhatók, így az személye egyfajta hidat is képez a különböző hazai zsidó irányzatok, hitközségek között, méltatta a díjazottat a Mazsök elnöke.

A Scheiber Sándor főrabbi elmékére 1995-ben alapított díjat azoknak a magyar állampolgároknak, illetve határon túl élő magyaroknak adható, akik kiemelkedőt alkottak a hebraisztika, a judaisztika, a zsidó vallás-, művelődéstörténet és az oktatás, valamint a zsidók és nem zsidók közötti párbeszéd és tolerancia előmozdításának területén.

Budapest kóser gyorséttermei nagyon várják az izraeli turisták visszatérését

Kapcsolódó cikkek

Benda Iván fotóművész és Orosz Ferenc kutató kapták idén a Karig Sára-díjat

2024.09.09.1 nap ago
A holokauszt idején zsidó gyerekeket mentő író, műfordítóról elnevezett díjban az a magyar állampolgár részesülhet, aki élete során bátran, egyenes gerinccel élt, tettein keresztül a társadalmi igazságosságra törekedett és ebben példát mutatott embertársainak.

1944-es antiszemita plakátot idéző matrica jelent meg az érdi pályaudvaron

2024.09.05.5 nap ago
A padra ragasztott matrica felirata a „zsidó zsarnokság” elleni küzdelemre buzdítja az utazóközönséget.

Új fogadóteret alakítottak ki a szegedi zsidó temetőben

2024.09.02.1 hét ago
A korábbi gondnoki épületben a temetőt és a zsidó temetkezési szokásokat bemutató kiállítás várja a látogatókat.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »