A Hamász saját akciósorozattal vágna vissza a Faudának

A 30 részesre tervezett Szabadok ökle című sorozat „a palesztin nép megszállás elleni küzdelmére és a terrorszervezet hírszerzési képességeire” fókuszálna.

A Hamász ezekben a napokban forgatja Gázában a Szabadok ökle című sorozatot, amelyet a népszerű izraeli Faudára szánnak válaszként. A Palesztin terrorszervezet szerint a Fauda „bűnözőknek állítja be a palesztin népet”, az izraeli sorozatot bemutató Netflix pedig „támogatja a cionista megszállást”.

Fauda

A Hamász sorozatáról egyelőre annyit lehet tudni, hogy kis költségvetésű lesz, 30 részből fog állni, és egy izraeli katonai egység gázai akciójáról fog szólni. Ami bizonyosan megkülönbözteti majd a Faudától, hogy míg az izraeli sorozatban a palesztin figurákat izraeli arabok alakítják, addig a Hamász-féle szériában a zsidókat is palesztin színészek fogják eljátszani.

Az iszlamista Hamász ahhoz is ragaszkodik, hogy a sorozatában a palesztin színésznőknek akkor is fedett fővel kell szerepelniük, ha éppen egy zsidó karaktert alakítanak.

A Hamász sorozata kapcsán a Fauda izraeli készítői azt nyilatkozták a ynet-nek, hogy bár az ő narratívájuk izraeli és cionista, de igyekeznek bemutatni a másik oldal narratíváját is. Egyúttal remélik, hogy a másik oldalon is képesek lesznek ugyanerre, valamint örömmel látnák, ha izraeli zsidó színészek játszhatnák a palesztin sorozat izraeli karaktereit.

Előzetest kapott a Fauda 4. évada

Kapcsolódó cikkek

Egy holokauszt-kiállítás pszichológiai vonatkozásai

2024.10.03.4 nap ago
A trauma kirajzolódása: kerekasztal-beszélgetés az Így történt. A holokauszt korai emlékezete szemtanú művészek alkotásain című kiállításhoz kapcsolódóan.

Kiskamaszsors a csillagos ház árnyékában

2024.09.27.1 hét ago
Zágoni Balázs A csillag és a százados című, új ifjúsági regényének hőse, Dávid tizenévesen éli át azokat a történéseket, amelyeket a felnőttek sem értettek igazán: kilakoltatást, bujkálást, megaláztatást – és az összefogást a legnehezebb helyzetekben.

Rendkívüli Sorstalanság-előadás a Magyar Nemzeti Galériában

2024.09.26.2 hét ago
A Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár és a Magyar Nemzeti Galéria közös holokauszt-kiállításához kapcsolódva adják elő a Katona József Színház művészei Kertész Imre regényének színpadi változatát.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »