Herczeg Zoltán: Pár ezres, flitteres miniruha egy hatalmas, címeres, büszke nemzeti lobogóval eltakarva….

Körbement a magyar neten, hogy az idei Miss Universe nemzetközi szépségversenyen a Magyarországot képviselő Jázmin Viktória egy 10 ezer forintos Zara ruhában lépett a kifutóra. Az eset azért különösen furcsa, mert ezt a ruhát épp a nemzeti viseletes résznél hordta Jázmin, ahol tradicionálisan az indulók a saját hazájukból választanak tervezőt, akinek a ruháját felveszik.

Az üggyel kapcsolatban posztolt a Facebook-on Herczeg Zoltán divattervező is.

„Nem értem, mit nem értetek. A feladat tudtommal az volt, hogy minden nemzet a Hazájára legjellemzőbb ruhakölteményben engedje pástra a szépségeit. A miénk lett a legjellemzőbb, tehát megint mi győztünk: egy ócska, kínai, állítólag Ali-express-es (de lehet, hogy zará-s), pár ezres, flitteres miniruha egy hatalmas, címeres, büszke nemzeti lobogóval eltakarva, elmázolva, elmismásolva. Benne van ebben a ruhakölteményben a teljes elmúlt 30 évünk, ha nem 500. Bravó, volt humora és töke az alkotónak…”, írta Herczeg.

Mivel a szervezők a mai napig nem szólaltak meg az ügyben, ezért Jázmin szülei nyilatkoztak a telex.hu-nak. Kiderült, Jázmin kiutazása körül mindent a családnak kellett intéznie, és végül a pandémiás helyzet okozta bonyodalmak vezettek oda, hogy Jázmin végül egy Zara ruhában volt kénytelen kiállni a kifutóra, amit online rendelt meg magának már Izraelben.

Jázminnak Richard Alexander Atelier tervezte a ruháját, akinek 3 nappal a show előtt kellett volna kivinnie a ruhát az eseménynek helyet adó Eilatba, Izraelbe. Azonban Izraelben szigorítottak a beutazáson a Covid miatt, és a divattervező hiába adta be a beutazási kérelmét, túl későn reagáltak rá érdemben. Az is szóba került, hogy kiküldik a ruhát Izraelbe, ami viszont nem annyira szerencsés, hiszen a háromrészes ruhát a helyszínen még rá kell igazítani a modellre.

A szülők minden követ megmozgattak, hogy a divattervező időben ki tudjon jutni Izraelbe. Felvették a kapcsolatot az izraeli magyar nagykövetséggel, illetve Budapesten az izraeli nagykövetséggel, de még a magyar külügyminisztériumhoz is eljutott az ügy. Végül meg is lett a beutazási engedély, viszont a három napos kötelező karantén idejét nem tudták lecsökkenteni, így a tervező már csak a verseny után tudott volna foglalkozni a ruhával a helyszínen. Így meghiúsult a tervező és a ruha kiutaztatása.

Emiatt Jázmin Viktória a visszalépést fontolgatta, de a főszervezők ragaszkodtak ahhoz, hogy szerepeljen. Végső elkeseredésében, kvázi viccből dobta be, hogy esetleg a magyar zászlóval lehetne kezdeni valamit, ugyanis ez az egyetlen magyar dolog, ami nála van a helyszínen. Erre később a szervezők azt reagálták, hogy ez egy remek ötlet, az izraeli tiszteletbeli magyar konzultól is kaptak még egy zászlót, illetve a szervezők biztosították hozzá a zászlórudat is. Ez a zászló látható Jázmin kezében a helyszínen készült fotókon.

A telex.hu azt is megtudta, hogy a többi versenyzővel ellentétben Jázmint egyáltalán nem kísérte magyar stáb, amin meg is lepődtek a szervezők, és családi támogatás nélkül ki sem tudott volna jutni a versenyre. Emiatt Jázmin fapados géppel utazott ki a helyszínre, és még a csomagok szállítását is a családnak kellett állni. Azt továbbra sem értik egyébként, hogy magyar szervezők miért nem szólalnak meg az ügyben.

Kapcsolódó cikkek

Izraeli fiatal művészek alkotásai, békeidőben és nehezebb napokon

2024.09.11.10 óra ago
Két fiatal izraeli filmes és rövidfilmek a jeruzsálemi Bezalel Művészeti Akadémiáról a Merkaz – Héber és Izreli Kultúrális Központban.

Bródy Sándor úgy volt a legmagyarabb írók egyike, hogy közben öntudatos zsidó maradt

2024.09.06.5 nap ago
A 100 éve elhunyt író sírja az évforduló alkalmából újult meg a Kozma utcai zsidó temetőben.

Egy géniusz tragédiája és Újlipótváros történetei a Mazsike szeptemberi sétáin

2024.09.04.1 hét ago
Az egyik séta során rekonstruálására került egy teljes egészében elfeledett és egészen rendkívüli életút, egy másikon kiderül, hogy mi történt a nemzetközi gettóban, ahol Szép Ernő, Konrád György és sokan mások találtak menedékre.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »