Megyeri Jonatán, Borgula András és a Sanyinéni Telefonos Krízisvonal kapták 2021-ben a Hanukatalizátor-díjat

Idén is több ezren szavaztak a JCC Budapest – Bálint Ház által rendezett Hanukatalizátor-díjra, melyet a zsidó közösség legaktívabb, leginspirálóbb tagjainak adnak át.

Mivel a díj idén 10 éves, és mivel nagyon szoros volt a verseny a nyílt és anonim szavazás során, a rendezők úgy döntöttek, hogy idén két közönségdíjat és egy közösségdíjat is kiosztanak. Így az idei Hanukatalizátor-díj közönségdíjasai Megyeri Jonatán rabbi és Borgula András színész-rendező, a Gólem Központ megalapítója, a JCC Budapest – Bálint Ház közösségdíját pedig a Sanyinéni Telefonos Krízisvonal önkéntesei kapták.

 

Megyeri Jonatán már lassan 3 éve bizonyítja, hogy kitűnő tanító, aki nagy követőtáborral rendelkezik. Tanításai során a legmodernebb közösségi platformokat használja a zsidó vallás, hagyomány és történelem átadására, mely a járvány alatt különösen hasznosnak bizonyul.

Borgula András a Gólem Színház megalapítója és művészeti igazgatója, rendezője. A zsidó kultúra vadonatúj központja neki és Marcsa Barbarának köszönheti a létét, a helységet szinte saját kezükkel újították fel, ráadásul az ott működő GóleMenza verhetetlen a babka műfajában és más zsidó ételek népszerűsítésében. Szociális érzékenységét jelzi, hogy rendszeresen főz a nyolcadik kerületi rászorulóknak.

A Sanyinéni Krízisvonal mókás neve először becenév volt, de mivel mindenki csak így hívta őket, rajta maradt a kezdeményezésen. A csoport 12 önkéntese a pandémia alatt 365 munkanapon keresztül tartott fent krízisvonalat közösségünk rászorulóinak, és bárki másnak is. Áldozatos és önzetlen munkájuk egyértelműen összecseng a Bálint Ház értékeivel, így nem csoda, hogy rájuk szavaztak a legtöbben a szervezet dolgozói közül.

Kenesei Marcell, a JCC Budapest – Bálint Ház igazgatója személyesen, egyenként adta át a díjakat, és elmondta:

„Érezhető volt, hogy idén több olyan jelölt volt, akik a nagyobb közösségért dolgoztak – akár a foglalkozásuk révén, akár önként. Ez talán a mostani, nehezebb időszak következménye – de most is a legnagyobb örömmel és büszkeséggel tölt el, hogy ennyi remek dolog történik a zsidó közösségben”.

A Hanukatalizátor-díj korábbi nyertesei

2012 Szeszler Anna / Hanoar Hatzioni Hungary

2013 Nagy János Ádám / Kibuci Bucik Tábor

2014 Toronyi Zsuzsanna / Csillagos Házak (OSA Archívum)

2015 Verő Tamás rabbi és Verő-Bán Linda / Kő kövön – Töredékek a magyar vidéki zsidóság kultúrájából a Néprajzi Múzeumban

2016 Radnóti Zoltán rabbi / 100 év – 100 tárgy – a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár kiállítása

2017 Steiner Zsófia / Benjámin Óvoda

2018 Deák Andrea / Adománytaxi

2019 Vadász Magda

2020 Király Kinga / A Haver Alapítvány önkéntes csapata

Kapcsolódó cikkek

Egy műemlék zsinagógát is elárasztott a pusztító árvíz Csehországban

2024.09.18.20 óra ago
Az áradás okozta kárt egyelőre nem tudják megbecsülni.

Olyan mértékű az antiszemitizmus Európában, amelyre az EU létrehozása óta nem volt példa

2024.09.17.2 nap ago
Mairead McGuinness uniós biztos szerint a büntetőjog eszközeivel kell fellépni az antiszemita cselekedetek elkövetőivel szemben.

Meghalt Hrotkó Larissza nyelvész, kultúrtörténész

2024.09.17.2 nap ago
„Halála óriási veszteség a magyar és az európai feminizmusnak!” – írta róla Perintfalvi Rita, a Magyarországi Teológusnők Ökumenikus Egyesületének elnöke.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »