Egy falat Izrael a 7. kerületben – megnyitott a Gólem Kávézó

Különleges szendvicsek, kencék, babkák és sok-sok közel-keleti íz Erzsébetváros szívében.

A Király utcát és a Klauzál teret összekötő apró Csányi utcában nyílt kávézóval izgalmas színnel bővült Budapest gasztronómiai-kulturális palettája, írja a Gólem Színház és Zsidó Előadóművészeti Központ közleménye.

Fotó: Gólem Színház és Zsidó Előadóművészeti Központ

A kávézó az októberben megnyílt Gólem Színház és Zsidó Előadóművészeti Központ részeként működik. Megálmodói a Gólem Színház vezetői, Borgula András és Marcsa Barbara, akik sok év tervezés és még több befektetett energia után nyitottak saját színházi játszóhelyet.

„A zsidó kultúra központi, talán nem túlzok, ha azt mondom, hogy lényegi eleme a közös étkezés, éppen ezért, amikor felmerült a lehetősége, hogy a 7. kerületi önkormányzattal együttműködve saját színházi épületbe költözzünk, egy pillanatig sem volt kérdés, hogy ez egy kávézó, közösségi hely is lesz. Lelkes amatőr státuszunkat a járvány időszakában szakács, pék és üzletvezetői képesítések megszerzésével javítottuk fel, és október végén sikerült megnyitnunk”

– vázolja fel Borgula a hely megszületésének sztoriját.

Fotó: Gólem Színház és Zsidó Előadóművészeti Központ

Az egyedi hangulatú hely egyik védjegye az egyszerűségében különleges sütemény, a babka, azaz a jeruzsálemi kalács, de a vendégek körében szintén népszerű a rugelach, a Galíciából származó zsidó édesség. Kávézóról van szó, ezért ételfronton a mezzék és a szendvicsek dominálnak. Utóbbiak alapja a barhesz, az izraeli fonott kalács, és többek között olyan társítások közül válogathatunk, mint a lassan sütött marhahús-cékla-uborka, a tépett pulyka-borókás savanyúkáposzta-veganéz vagy éppen a rozmaringpesztó-tabulé-mozzarella.

A kávézó jelenleg hétközben dél és este 6 között, illetve a színházi előadások előtt és után tart nyitva.

Gólem Kávézó / Gólem Színház és Zsidó Előadóművészeti Központ
Budapest, 7. kerület, Csányi u. 3.
www.golemkozpont.hu

Kapcsolódó cikkek

Zsidósága miatt bujkálnia kellett Magyarország egyetlen női egyéni Grand Slam-bajnokának

2024.09.12.23 óra ago
Kiállítással emlékeznek meg a 100 évvel ezelőtt született Körmöczy Zsuzsáról, aki minden idők legsikeresebb magyar teniszezőnője volt.

Színezüst családi menórával emlékezik a zsidó múzeum Fahidi Éva halálának évfordulójára

2024.09.12.1 nap ago
Egy évvel ezelőtt hunyt el a holokauszt-túlélő, író, színésznő, akit 1944. május 14-én deportáltak az auschwitz-birkenaui koncentrációs táborba.

Izraeli fiatal művészek alkotásai, békeidőben és nehezebb napokon

2024.09.11.2 nap ago
Két fiatal izraeli filmes és rövidfilmek a jeruzsálemi Bezalel Művészeti Akadémiáról a Merkaz – Héber és Izreli Kultúrális Központban.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »