Brüsszelben nyitott irodát a TEV

A Tett és Védelem Liga a brüsszeli irodából fogja az egész kontinensre kiterjedő antiszemitizmus elleni küzdelmét koordinálni, illetve kapcsolatot tart az Uniós szervekkel.

A Tett és Védelem Liga a Magyarországon 2012 óta működő Tett és Védelem Alapítvány (TEV) európai hálózata jelenleg Magyarország mellett Romániában, Svédországban, Ausztriában, Norvégiában, Lengyelországban és Szlovákiában működteti antiszemita incidensmonitoring szolgálatát. Célja pedig egész Európára kiterjeszteni ezen tevékenységét, olvasható a TEV honlapján megosztott közleményben.

Köves Slomó rabbi a Tett és Védelem Liga brüsszeli irodájának megnyitóján (Fotó: TEV)

A Liga az antiszemitizmus elleni küzdelemben két fontos feladatot vállal magára a következő évben: az antiszemita gyűlöletcselekmények havi monitoringját az EU országaiban, illetve az egyes országok középfokú intézményeiben használatos tananyagainak felülvizsgálatát és véleményezését.

A monitoring tevékenység magába foglalja a fizikai atrocitások nyomon követésén túl, a média és a közösségi platformok monitoringját, az Izrael ellenes megnyilvánulások vizsgálatát is.

Az iroda megnyitójával egyidőben a Tett és Védelem Liga bemutatta azt a 16 országra kiterjedő antiszemitizmus-kutatását, mely minden korábbi, hasonló jellegű kutatásnál átfogóbban méri fel az Európa országaiban érzékelhető antiszemita attitűdöket, a zsidó közösség komfortérzetét és az Izrael állammal kapcsolatos hozzáállást, véleményt.

A magyarok 21 százaléka szerint az volna a legjobb, ha a zsidók elhagynák az országot

A kutatás kapcsán Köves Slomó rabbi, a Liga alapítója elmondta:

„A Liga által készíttetett kutatás a valaha elvégzett legnagyobb antiszemita előítéletességkutatás Európában”.

A kutatást, amelyet az Ipsos nemzetközi kutatóintézet végzett – 16 EU országban, egyenként 1000 fős reprezentatív minta megkérdezésével – Kovács András professzor, a CEU oktatója, a téma neves szakértőjének irányításával.

A magyar kormány 2018 végén fogadta el azt a határozatot, amelynek értelmében 2019-ben 525 millió forinttal, 2020-tól pedig a költségvetésbe automatikusan beépülő 500 millió forinttal támogatja a Tett és Védelem Liga tevékenységet.

Évi félmilliárd forintot ad a kormány az antiszemitizmus elleni küzdelemre

Kapcsolódó cikkek

Benda Iván fotóművész és Orosz Ferenc kutató kapták idén a Karig Sára-díjat

2024.09.09.1 nap ago
A holokauszt idején zsidó gyerekeket mentő író, műfordítóról elnevezett díjban az a magyar állampolgár részesülhet, aki élete során bátran, egyenes gerinccel élt, tettein keresztül a társadalmi igazságosságra törekedett és ebben példát mutatott embertársainak.

1944-es antiszemita plakátot idéző matrica jelent meg az érdi pályaudvaron

2024.09.05.5 nap ago
A padra ragasztott matrica felirata a „zsidó zsarnokság” elleni küzdelemre buzdítja az utazóközönséget.

Új fogadóteret alakítottak ki a szegedi zsidó temetőben

2024.09.02.1 hét ago
A korábbi gondnoki épületben a temetőt és a zsidó temetkezési szokásokat bemutató kiállítás várja a látogatókat.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »