Szukotra készülnek a tíz elveszett törzs egyikének leszármazottai Indiában

A Bnei Menashe közösség tagjai ápolják a 2700 éves zsidó hagyományt, és abban reménykednek, hogy a hosszú “sivatagi” vándorlás után egy napon végre visszatérhetnek majd Izraelbe.

Ahogyan a zsidók ezrei szerte a világon, az északkelet-indiai Bnei Menashe közösség tagjai is készülnek a szukkot ünnepére ezen a héten.

A közösség azért imádkozik az ünnepen, hogy visszatérhessenek Izrael földjére.

“A Bnei Menashe még Északkelet-India legtávolabbi területein is megőrzi a szukkah építésének ősi hagyományát, és mindannyian azt reméljük, hogy jövőre kiérdemeljük azt, hogy megérkezzünk Izraelbe” – mondta Michael Freund, a Shavei Israel alapítója és elnöke.

A Shavei Israel egy nonprofit szervezet, amelyet 2002-ben alapított Freund, aki alijázott az Egyesült Államokból, és azon dolgozik, hogy erősítse a kapcsolatokat Izrael Állam és a világ zsidó közösségei között.

“Ennek a különleges közösségnek a története megható és inspiráló, amely generációk óta őrzi kapcsolatát Izrael népével és Izrael földjével. És szeretnék mindenkinek boldog Szukkotot és boldog új évet kívánni” – mondta Freund a jpost.com-nak.

A nemzedékeken át öröklődő hagyomány szerint a Bnei Menashe a Menashe törzs leszármazottainak tartja magát, egyike annak a tíz törzsnek, amelyet az első templomi időszak végén az asszír király több mint 2700 évvel ezelőtt elűzött Izraelből. Shlomo Atar volt szefárd főrabbi 2005-ben hivatalosan elismerte a közösséget, amely akkor összesen mintegy 10 000 személyt számlált, de szerinte a közösség tagjainak hivatalos betérésen kellene átesni zsidóságuk teljes elismeréséhez.

Azóta mintegy 4500 ember alijázott a Bnei Menashe közösségből Izraelbe a Shavei Izrael jóvoltából, és körülbelül még 6 ezren várnak Indiában arra, hogy alijázhassanak a zsidó államba.

Kapcsolódó cikkek

Palesztina, Palesztina! – skandálták a bosnyák fociultrák a pesti zsidónegyed közepén

2024.09.11.7 óra ago
Rendőri felvezetéssel, palesztin zászlóval vonultak el a Kazinczy utcai zsinagóga előtt.

Új évaddal folytatódik a Bálint Ház nagy sikerű Családmesék sorozata

2024.09.11.10 óra ago
Szeptemberben Gálvölgyi János és két lánya, Dorka és Eszter, októberben pedig Csonka András és Csonka Edit lesznek Hadas Kriszta vendégei.

Benda Iván fotóművész és Orosz Ferenc kutató kapták idén a Karig Sára-díjat

2024.09.09.2 nap ago
A holokauszt idején zsidó gyerekeket mentő író, műfordítóról elnevezett díjban az a magyar állampolgár részesülhet, aki élete során bátran, egyenes gerinccel élt, tettein keresztül a társadalmi igazságosságra törekedett és ebben példát mutatott embertársainak.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »