Online elérhetővé váltak Szenes Hanna hagyatékának ritka darabjai

Szenes Hanna születésének 100. évfordulója alkalmából az Izraeli Nemzeti Könyvtár több tucat olyan tárgyat digitalizált az általa kezelt archívumából, amelyek eddig nem voltak elérhetőek online.

Az Izraeli Nemzeti Könyvtár tavaly év végén jelentette be, hogy a továbbiakban az intézmény kezeli Szenes Hanna hagyatékát, mint Izrael nemzeti kincsét. Az elmúlt időszakban a könyvtár munkatársai azon dolgoztak, hogy katalogizálják és digitalizálják a gyűjtemény teljes anyagát.

Szenes Hanna bat micva bizonyítványa (Fotó: Izraeli Nemzeti Könyvtár)

A költő és hősnő 100. évfordulója alkalmából a már digitalizált tárgyak közül az Izraeli Nemzeti Könyvtár több ritkaságot is elérhetővé tett online, amiket ezen a linken lehet megtekinteni.

A digitalizált tárgyak között található Szenes Hanna születési anyakönyvi kivonata, útlevele, a bat micvája alkalmából kapott bizonyítványa, a budapesti iskolai dokumentumai, a bevándorlási igazolványa, a Nahalal mezőgazdasági iskolában kapott diplomája, a héber szótárfüzete benne rajzokkal, a Bibliája, egy jegyzetfüzet benne az általa olvasott könyvek feljegyezve, az írógépe, a fényképezőgépe és egy varródoboz, amelyben kesztyűi és saját, illetve bátyja hajfürtjei voltak.

Izrael nemzeti kincse lett Szenes Hanna hagyatéka

Kapcsolódó cikkek

Izraeli fiatal művészek alkotásai, békeidőben és nehezebb napokon

2024.09.11.9 óra ago
Két fiatal izraeli filmes és rövidfilmek a jeruzsálemi Bezalel Művészeti Akadémiáról a Merkaz – Héber és Izreli Kultúrális Központban.

Bródy Sándor úgy volt a legmagyarabb írók egyike, hogy közben öntudatos zsidó maradt

2024.09.06.5 nap ago
A 100 éve elhunyt író sírja az évforduló alkalmából újult meg a Kozma utcai zsidó temetőben.

Egy géniusz tragédiája és Újlipótváros történetei a Mazsike szeptemberi sétáin

2024.09.04.1 hét ago
Az egyik séta során rekonstruálására került egy teljes egészében elfeledett és egészen rendkívüli életút, egy másikon kiderül, hogy mi történt a nemzetközi gettóban, ahol Szép Ernő, Konrád György és sokan mások találtak menedékre.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »