Az izraeli Future Meat élő állatok sejtjeit használja fel, hogy az állatoknak nem ártva, de mégis állati eredetű hústermékeket készítsen.
A Tel-Avivtól 20 kilométerre fekvő Rehovot városában épült, és naponta 500 kilogramm csirke-, sertés- és bárányműhús készítésére alkalmas a világ legelső ipari műhúsgyára, írja a Qubit. Az üzemet működtető Future Meat nevű cég állati sejteket használ, amelyeket bioreaktorok segítségével ugyanolyan tápanyagokkal látják el, mint az élő állatokat, így a sejtek növekedni és sokasodni tudnak, amíg ehető húsformát nem öltenek.
No Title
No Description
A Future Meat génmódosítás nélkül dolgozik, és állítása szerint a módszerével nemcsak 10-szeresen növelhető a hústermelés az állatok leöléséből származó húsfeldolgozáshoz képest, de 80 százalékkal kevesebb üvegházhatású gáz kibocsátásával jár a folyamat, valamint 99 százalékkal kevesebb földterület és 96 százalékkal kevesebb édesvíz szükséges a műhús előállításához a hagyományos húsgyártáshoz képest.
A gyártásba hamarosan a marhahúst pótló termékeket is bevezetik. A cég egyben az iparágon belüli versenyre is számít, és azt reméli, hogy az újabb műhúsgyárak nyitásával a termékek ára is tovább csökken majd. Arról, hogy a mesterséges módon előállított húsok kósernek számítanak-e, ebben a cikkünkben írtunk részletesen: