Egymillióan nézték meg a magyar származású auschwitzi túlélő holokauszt-vallomását a TikTok-on

A 97 éves Lily Ebert Bonyhádon született, ma Nagy-Britanniában él és 34 unokája van.

A 97 éves Lily Ebert fiókot hozott létre az unokájával a TikTok-on, ahol kis videókban mesélt arról, hogyan élte túl a holokausztot. Ma már egymillió követője van.

Mérföldkőzöz ért a 97 éves Lily Ebert a héten azon az oldalon, amelyet tizenhétéves dédunokájával, Dov Formannal nyitott a TikTok-on. A csatornán Lily rengeteg táborral kapcsolatos kérdésre válaszol, és ezzel igyekszik ébren tartani a holokauszt emlékét a fiatalok között is, írja a Jewish News.

“Szívesen készítem ezeket a videókat Dovval, úgy gondolom, hogy fontos munkát végzünk”, mondta Lily.

„Még a felszabadulás után sem gondoltam volna, hogy képes leszek gyereket vállalni. Arról pedig álmodni sem mertem volna, hogy 34 unokám lesz. Dovval családi pillanatokat is megosztunk a videókban. A család annyira fontos számomra, és olyan szerencsésnek érzem magam, hogy van egy ilyen szerető család körülöttem.”

TikTok – Make Your Day

No Description

Lily 14 éves volt, amikor a nácik édesanyjával, testvérével és három nővérével deportálták a magyarországi Bonyhádról Auschwitzba. Érkezéskor édesanyját, Ninát, Béla testvérét és Berta nővérét a gázkamrákba küldték. Soha többé nem látta őket.

Dov Forman, Lily dédunokája elmondta, hogy szerinte a közösségi média nagyon jó felület arra, hogy a fiatalok halljanak a holokausztról és az azt követõ népirtásokról.

“Hihetetlenül büszke vagyok arra, hogy segíthetek neki, hogy emberek millióihoz jussanak el a gondolatai” – mondta.

Kapcsolódó cikkek

Palesztina, Palesztina! – skandálták a bosnyák fociultrák a pesti zsidónegyed közepén

2024.09.11.4 óra ago
Rendőri felvezetéssel, palesztin zászlóval vonultak el a Kazinczy utcai zsinagóga előtt.

Új évaddal folytatódik a Bálint Ház nagy sikerű Családmesék sorozata

2024.09.11.8 óra ago
Szeptemberben Gálvölgyi János és két lánya, Dorka és Eszter, októberben pedig Csonka András és Csonka Edit lesznek Hadas Kriszta vendégei.

Benda Iván fotóművész és Orosz Ferenc kutató kapták idén a Karig Sára-díjat

2024.09.09.2 nap ago
A holokauszt idején zsidó gyerekeket mentő író, műfordítóról elnevezett díjban az a magyar állampolgár részesülhet, aki élete során bátran, egyenes gerinccel élt, tettein keresztül a társadalmi igazságosságra törekedett és ebben példát mutatott embertársainak.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »