Nácik által elrabolt festményt kerül vissza a zsidó tulaj örököseihez

Az örökösöknek azonban vissza kell szolgáltatniuk a festmény becsült értékét, mivel korábban már kártérítést fizetett nekik a német állam.

Visszaadja Belgium Lovis Corinth (1858-1925) német festő egyik 1913-ban készített alkotását a kép korábbi zsidó tulajdonosai örököseinek – közölte a helyi sajtó szerdán az illetékes belga államtitkárság bejelentésére hivatkozva.

Lovis Corinth: Virágok (1913)

Belgium május végén értesítette a festmény egykori tulajdonosainak Németországban élő leszármazottjait, hogy a brüsszeli szépművészeti múzeumban 70 éve őrzött, „ismeretlen gyűjteményből származó műként számon tartott festményt visszaadják.

Információk szerint a második világháború alatt zsidó családoktól elrabolt vagyon felkutatását célzó több évtizedes vizsgálatot követően derült fény a festmény eredetére, majd egykori tulajdonosait is azonosították. A Virágok (Blumenstilleben) című csendéletet a náci Németország kulturális javak Európa-szerte megszervezett elkobzását végző egysége rabolta el egy Németországból Angliába menekülő zsidó házaspártól.

Az államtitkárság a visszaadást megerősítő belga határozatról szóló levelében arra kérte az örökösöket, hogy a visszaszolgáltatás megvalósulását követően a festmény becsült értékét, mintegy 4100 eurót térítsék meg a német hatóságoknak. A család ugyanis az 1960-as évek végén már kártérítést kapott elődeik valamennyi elkobzott vagyonáért.

Kilenc műkincset kaptak vissza zsidó örökösök Bajorországtól

Kapcsolódó cikkek

Bródy Sándor úgy volt a legmagyarabb írók egyike, hogy közben öntudatos zsidó maradt

2024.09.06.2 nap ago
A 100 éve elhunyt író sírja az évforduló alkalmából újult meg a Kozma utcai zsidó temetőben.

Egy géniusz tragédiája és Újlipótváros történetei a Mazsike szeptemberi sétáin

2024.09.04.4 nap ago
Az egyik séta során rekonstruálására került egy teljes egészében elfeledett és egészen rendkívüli életút, egy másikon kiderül, hogy mi történt a nemzetközi gettóban, ahol Szép Ernő, Konrád György és sokan mások találtak menedékre.

Az egyre nehezebb anyagi helyzet miatt változik a Gólem Színház kávézójának nyitvatartása

2024.09.04.4 nap ago
Kárpótlásként újonnan érkező különleges gasztroeseményeket ajánlanak a látogatók figyelmébe.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »