Azzal vádolnak egy izraeli holokauszt múzeumot, hogy kegytárgyakat csempészett ki Varsóból

Varsó szerint az izraeli Shem Olam múzeum is részt vett abban az akcióban, melynek során imatárgyakat csempésztek ki a varsói gettó területén felfedezett titkos bunkerből.

 

A héten jelentette be a Shem Olam múzeum, hogy 10 tfilint kapott Varsóból, amelyet egy építkezés során felfedezett második világháborús bunkerben találtak. A hírről a Kibic Magazin is beszámolt. A bunkert valószínűleg zsidó harcosok építették, amikor felkészülten a varsói gettófelkelésre.

10 tfilint találtak a titkos bunkerben

 

Varsó önkormányzata nem tudott arról, hogy kegytárgyakat is találtak a helyszínen, mondta el az önkormányzat szóvivője, Karolona Galecka. Szerinte ha igaz, amit a Shem Olam állít, akkor bűncselekmény történt, mivel Lengyelországban kötelező az archeológiai leleteket bejelenteni a hatóságoknál.

 

Több lengyel holokauszt múzeum is nehezményezte a Shem Olam akcióját, és illegális kereskedelemnek nevezte azt.

 

A Shem Olam vezetője egyelőre nem nyilatkozott közvetlenül a támadásokra, de a JTA ügynökségnek azt mondta, hogy „senki sem tudja, hogyan kerültek hozzájuk ezek a tárgyak, az ügyről csak néhány mondat van a sajtóban, amely próbálja ezt misztifikálni”. Hozzátette, hogy többek között a varsói gettóból származó zsidó kegytárgyak bárki számára megvásárolhatók lengyel régiségboltokban, akár online is.

Titkos bunkert fedeztek fel a varsói gettó alatt

Kapcsolódó cikkek

Palesztina, Palesztina! – skandálták a bosnyák fociultrák a pesti zsidónegyed közepén

2024.09.11.3 óra ago
Rendőri felvezetéssel, palesztin zászlóval vonultak el a Kazinczy utcai zsinagóga előtt.

Új évaddal folytatódik a Bálint Ház nagy sikerű Családmesék sorozata

2024.09.11.7 óra ago
Szeptemberben Gálvölgyi János és két lánya, Dorka és Eszter, októberben pedig Csonka András és Csonka Edit lesznek Hadas Kriszta vendégei.

Benda Iván fotóművész és Orosz Ferenc kutató kapták idén a Karig Sára-díjat

2024.09.09.2 nap ago
A holokauszt idején zsidó gyerekeket mentő író, műfordítóról elnevezett díjban az a magyar állampolgár részesülhet, aki élete során bátran, egyenes gerinccel élt, tettein keresztül a társadalmi igazságosságra törekedett és ebben példát mutatott embertársainak.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »