Rendhagyó módon emlékezett meg Lukácsi Katalin a holokausztról

Pár négyzetcentiméternyi bőr, hús és csont vagyok én is, aki egy gázkamrában megölhető. Többek között ezt írta a Facebookra posztolt félmeztelen fotója alá Lukácsi Katalin a holokauszt nemzetközi emléknapjára.

Lukácsi Katalin korábbi KDNP-s politikus, az ellenzéki Mindenki Magyarországa Mozgalom egyik alapítója a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából egy olyan, saját magáról készített fotót tett közzé Facebook-oldalán, amelyen félmeztelenül látható. Lukácsi a képhez a következő szöveget fűzte:

„Auschwitzban pár kiló hússá, és ledarálandó csonttá vált az ember. Az ember, akinek értéke meghaladja az univerzumét. Hús és csont, pár négyzetcentiméternyi bőr. Nem ez az ember. Az ember az, aki a húsba lehelt lelket, a szembe szökő világmindenséget egy gázkamrába képes zárni, de mindennap dönthet úgy, hogy nem teszi meg. Képes keresztre feszíteni, és képes keresztre feszülni. Ez az ember.


A holokauszt nem a zsidóságról szól, de hívő emberként nem tartom véletlennek, hogy éppen a zsidósággal történt meg. A Golgotára követték testvérüket. A Golgota csöppet sem volt értelmesebb, mint Auschwitz, igaz, Jézusnak megadatott, hogy önkéntesen járja azt végig. A holokauszt az ember tragédiája és az emberről szól.


Rólam. Pár négyzetcentiméternyi bőr, hús és csont vagyok én is, aki egy gázkamrában megölhető. Dolgozhatok azonban azért, hogy se engem, se mást, soha ne akarjanak többé megölni. Hogy soha többé ne legyen csak csont és hús az ember, hanem hús-vér szentség. Isten-gyilkosság és Szentély rombolás valójában minden kioltott élet. Ezt kell megtanulnunk. Ezt kell megtanulnunk a Golgotából, ezt kell megtanulnunk Auschwitzból. Egyenlők vagyunk. Egyenlően értékesek. Egyenlően felbecsülhetetlenül értékesek, többek, mint hús, csont és bőr.”

Kapcsolódó cikkek

Benda Iván fotóművész és Orosz Ferenc kutató kapták idén a Karig Sára-díjat

2024.09.09.36 perc ago
A holokauszt idején zsidó gyerekeket mentő író, műfordítóról elnevezett díjban az a magyar állampolgár részesülhet, aki élete során bátran, egyenes gerinccel élt, tettein keresztül a társadalmi igazságosságra törekedett és ebben példát mutatott embertársainak.

1944-es antiszemita plakátot idéző matrica jelent meg az érdi pályaudvaron

2024.09.05.4 nap ago
A padra ragasztott matrica felirata a „zsidó zsarnokság” elleni küzdelemre buzdítja az utazóközönséget.

Új fogadóteret alakítottak ki a szegedi zsidó temetőben

2024.09.02.7 nap ago
A korábbi gondnoki épületben a temetőt és a zsidó temetkezési szokásokat bemutató kiállítás várja a látogatókat.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »