Nagy online áruházakban is árulták a Capitolium ostromából ismert Auschwitz-pólókat
Az „Auschwitzi tábor: A munka felszabadít” feliratú ruhadarab akkor vált ismertté, amikor az egyik zavargó ezt viselve tört be a Capitolium épületébe.
Az egész világot bejárták nagy felháborodást keltve azok a fotók, amelyeken egy „Auschwitzi tábor: A munka felszabadít” feliratú fekete pólót viselő férfi látható a Capitoliumba betörő zavargók között. Mint azt a közösségi médiában többen megjegyezték, ilyen ruhadarabhoz bárki könnyedén hozzá tud jutni, ugyanis olyan nagy online áruházak kínálatában is megtalálható, mint az Etsy vagy a Teespring.
Az Auschwitz Múzeum a Twitteren keresztül üzent az e-kereskedelemmel foglalkozó cégeknek, hogy a szóban forgó póló tiszteletlenség a holokauszt áldozataival szemben. Valamint arra kérte a cégeket, hogy távolítsák el az Auschwitz-pólókat. A múzeum kérésére mindkét online áruház gyorsan reagált és leszedték a botrányos ruhadarabokat az oldalukról.
Auschwitz Memorial on X (formerly Twitter): “.@teespring Take those down, please. The shirts below commemorate Fr. Maximilian Kolbe who sacrificed his live and replaced a stranger in a starvation cell. Accepting “camp Auschwitz” shirts is disrespectful to him and to all other victims. pic.twitter.com/nZh2sM5Wc7 / X”
@teespring Take those down, please. The shirts below commemorate Fr. Maximilian Kolbe who sacrificed his live and replaced a stranger in a starvation cell. Accepting “camp Auschwitz” shirts is disrespectful to him and to all other victims. pic.twitter.com/nZh2sM5Wc7
A Teespring a Twitteren azt közölte, hogy nagyon sajnálják az esetet, a gyűlöletkeltő tartalom pedig szigorúan tilos és ellentétes a vállalat irányelveivel és értékeivel. A cég az eset súlyossága miatt felajánlotta, hogy adományozni fog az Auschwitz Múzeum számára, hogy ezzel segítség az ott folyó fontos munkát.
Az Etsy szóvivője pedig a Reuters megkeresésére reagálta a következőket: „Az Etsy régóta érvényes irányelvei tiltják a gyűlöletet vagy az erőszakot népszerűsítő tárgyakat, és éberen figyeljük a piactéren minden olyan szöveget, mint amelyek a közelmúltbeli nyugtalanságot is ihlették.” (JTA)
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!