Újabb zsidó tudós kapott idén Nobel-díjat

Két amerikai közgazdász, Paul Robert Milgrom és Robert Butler Wilson, a Stanford Egyetem két professzora nyerte el az idei közgazdasági Nobel-emlékdíjat az árverések mechanizmusának elméleti és gyakorlati kutatásában végzett munkájukért.

A Svéd Királyi Tudományos Akadémia a döntés indoklásában kiemelte, hogy a két professzor az aukciós elmélet tökéletesítéséért folytatott munkájával és új aukciós formák kitalálásával egyaránt hasznot hozott vevőknek, eladóknak és adófizetőknek szerte a világban. Az általuk kifejlesztett aukciós formákat felhasználják rádiófrekvenciák, halászati kvóták és repülőtéri részidők (slot) értékesítésében.

Paul Milgrom

Milgrom úgy értesült arról, hogy megkapta a Nobel-díjat, hogy kollégája és szomszédja, a szintén díjazott Robert Wilson az éjszaka közepén becsengetett hozzá, és a kaputelefonon keresztül mondta el Milgromnak a hírt. Mint kiderült a Nobel-bizottság már egy ideje próbálta elérni a professzort, de nem jártak sikerrel, mert nem vette fel a telefont. Az eseményt Milgrom kaputelefonjának kamerája rögzítette, a Stanford Twitterén pedig meg is osztották a felvételt.

x.com

No Description

Az 1948-ban Detroitban született Paul Milgrom idén a harmadik zsidó tudós, akit Nobel-díjban részesítenek. A múlt héten Harvey Alter megosztva az orvosi Nobelt kapta meg, a magyar-zsidó gyökerekkel rendelkező Lousie Glücknek pedig az irodalmi Nobel-díjat ítélte oda a bizottság.

Még több Kibic

Hogyan traumatizálhat valami, amit korábban soha nem tapasztaltam?

2025.04.21.1 nap ago
Visions of the Present címmel Alex Woz zsidó művész rendkívüli egyéni kiállítása először látható Budapesten.

Emlékszünk arra, amikor elvitték az édesanyánkat egy téli éjszaka

2025.04.16.6 nap ago
A többszörös díjnyertes Még emlékszem című film a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja alkalmából most mindenki számára elérhetővé vált.

Lily Ebertről szóló filmet mutatnak be a holokauszt magyar áldozatainak emléknapján

2025.04.16.7 nap ago
Az ATV műsorán látható dokumentumfilm a világhírű magyar holokauszt-túlélő történetét mutatja be.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »