A nemzetközi kutyanap alkalmából közzétett felmérés szerint az izraeli városban van az egyik legjobb dolga a kutyáknak és a kutyásoknak.
A német Coya biztosítótársaság rendelte meg azt a felmérést, amelyben a világ 50 legkutyabarátabb városát próbálták megtalálni. A felmérés eredményét pedig augusztus 26-án, a nemzetközi kutyanapon hozták nyilvánosságra.
A tanulmányban különféle szempontok alapján pontozták a városokat. Ilyen volt például, a kutyák, a kutyabarát éttermek, a kisállatkereskedések, a kutyafuttatók és más kutyás létesítmények száma. De megvizsgálták a kutyatartás költségeit, az elhagyott kutyák arányát, illetve, hogy az önkormányzat mennyire szigorúan bünteti azokat a gazdákat, akik nem szedik fel kedvenceik után az ürüléket.
Ezen felül arra kérték az egyes városok lakóit, hogy értékeljék a lakóhelyükön a felelős kutyatartást, különös tekintettel arra, hogy a kutyatulajdonosok mennyire viselkednek felelősen az állataik után hátramaradt ürülék eltávolításának érdekében.Vagyis mennyire kell az utcákon kerülgetniük a lakosoknak a kutyaszart.
A lista első két helyén San Francisco, illetve Seattle végzett. Utóbbi városban a legmagasabb az egy főre jutó kutyák száma: 246, 67 eb jut minden 1000 lakosra. Az összesítésben a harmadik helyen végzett Tel-Avivban ez az arány 182,1 kutya/1000 ember, csak a már említett Seattle és Miami előzte meg ebben a kategóriában.
Tel-Avivban található viszont a legtöbb kisállatkereskedés, és az első két helyezett városhoz képest Tel-Avivban több a kutyafuttató, illetve az állatorvos. A kutyatartás költségei viszont jóval magasabbak az izraeli városban. Tel-Aviv kilencedik helyen végzett a drágasági listán, amelyet Zurich vezet.
Néhány egyéb adat a felmérésből: Baselben a legalacsonyabb a kitett kutyák száma, míg New Yorkban a legmagasabb. Madrid szedi a legmagasabb bírságot azért, ha nem szedik össze a kutyaürüléket. Helsinki pedig a legtöbb kutyabarát szállodával büszkélkedhet.
Magyar város nem került fel az ötvenes listára.