A Siratófalat is fertőtlenítették a koronavírus-járvány miatt

A Siratófalnál elvégezték a peszach előtti nagytakarítást. Idén fertőtlenítésre is sor került a kövek közé bedugott cédulák eltávolítását követően.

A Siratófalat hagyományosan kétszer egy évben szabadítják meg a kövek közé bedugdosott cetliktől. Egyszer ros hásáná, egyszer pedig peszach előtt. A mostani nagytakarítás azonban annyiban eltért a megszokottól, hogy az odalátogató több ezer ember által összefogdosott köveket le is fertőtlenítették a koronavírus-járványra tekintettel.

A kövekből eltávolított cédulákat a takarítók gumikesztyűt viselve faládákba helyezték el. A cédulákat az Olajfák hegyén lévő temetőben fogják eltemetni. A Siratófalat kezelő alapítvány a Facebookon közzétett közleménye szerint ros hásáná óta csak az interneten keresztül érkezett 18 ezer üzenet, amiket az alapítvány munkatársai helyeztek el a kövek között.

A takarítási és a fertőtlenítési munkálatokat a Siratófal rabbija, Shmuel Rabinowitz felügyelte, aki a helyszínen imát is mondott a koronavírus-fertőzésben megbetegedettek mihamarabbi gyógyulásáért. A járvány terjedése miatt az izraeli főrabbik már március közepén arra kérték az embereket, hogy ne látogassák a Siratófalat.

Az izraeli főrabbik arra kérik a zsidókat, hogy ne látogassák a Siratófalat a járvány idején

Még több Kibic

Hanukarácsony és a vegyes házasságban élők dilemmája

2024.12.25.4 hét ago
A JTA cikke amerikai példákon mutatja be, hogyan birkóznak a zsidó-keresztény vegyes házasságban élő párok azzal a dilemmával, amit a hanuka és a karácsony egybeesése jelent a számukra. Történeteikből és egy rabbi tanácsából talán a hazai vegyes házasságban élők is inspirációt nyerhetnek.

Miért helytelen zsidó karácsonynak nevezni a hanukát?

2024.12.25.4 hét ago
A hanuka a zsidóságnak nem a legnagyobb, hanem a nem zsidók által legnagyobbnak hitt ünnepe; a zsidóság régen nem hanukai gyertyákat, hanem mécseseket gyújtott, mert nagyon keveseknek volt pénze kóser méhviaszgyertyára; a budapesti Zsidó Múzeumban őrzött hanukai gyertyatartók jelentős része tönkremenne, ha tényleg gyertyát gyújtanának benne – ilyen és ehhez hasonló érdekességekről beszélt sajtótájékoztatóján Toronyi Zsuzsa, a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár igazgatója.

Budapest különböző pontjain érné el a zsidókat az EMIH új micvamobilja

2024.10.01.4 hónap ago
A járművet naponta egy-két órán keresztül a Cipők a Duna-parton emlékműnél lehet megtalálni.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »