Jellegzetes izraeli kézmozdulatból készül új emoji

Az itthon főként magyarázó kézmozdulatként ismert kéztartás egyike annak a 117 új jelnek, amelyet az Unicode Consortium elfogadott, és ez évtől használható lesz a digitális kommunikációban.

Az izraelieknek végre nem kell szöveggel leírniuk üzeneteikben, ha azt kérik a másiktól, hogy várjanak egy kicsit vagy nyugodjanak meg.

Ennek a jele kerül be ugyanis a 117 új emoji közé, amelyeket ebben a hónapban fogadott el a Kaliforniában működő, és az emojikat standardizáló Unicode Consortium, írja a The Times of Israel.

A jellegzetes izraeli kézmozdulatot a szarkasztikus jelek közé sorolta a rendszer, és az Emojipedia szerint ez csupán egy egyszerű olasz kézmozdulat.

A 117 új emoji között egyébként más érdekességek is szerepelnek, például olyanok, amelyek a nemi szerepekről alkotott elvárásainkat kérdőjelezik meg.

Például van olyan jel, ahol egy férfi visel esküvői ruhát, és nőt látunk szmokingban, van gender-semleges Mikulás és transzszexuális zászló. Ezeket a tavalyi évben alkotott 138 gender-semleges emojik mellett találhatjuk majd meg.

Kapcsolódó cikkek

Egy holokauszt-kiállítás pszichológiai vonatkozásai

2024.10.03.21 óra ago
A trauma kirajzolódása: kerekasztal-beszélgetés az Így történt. A holokauszt korai emlékezete szemtanú művészek alkotásain című kiállításhoz kapcsolódóan.

Kiskamaszsors a csillagos ház árnyékában

2024.09.27.1 hét ago
Zágoni Balázs A csillag és a százados című, új ifjúsági regényének hőse, Dávid tizenévesen éli át azokat a történéseket, amelyeket a felnőttek sem értettek igazán: kilakoltatást, bujkálást, megaláztatást – és az összefogást a legnehezebb helyzetekben.

Rendkívüli Sorstalanság-előadás a Magyar Nemzeti Galériában

2024.09.26.1 hét ago
A Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár és a Magyar Nemzeti Galéria közös holokauszt-kiállításához kapcsolódva adják elő a Katona József Színház művészei Kertész Imre regényének színpadi változatát.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »