Papp Dániel úgy véli, minden rendben van Siklósi kinevezésével, hiszen amikor az M5 csatornát vezette, oda még Köves Slomó is ellátogatott. Az EMIH vezető rabbija viszont kikéri magának a rá való hivatkozást.
Több szervezet, köztük a 21 zsidó szervezetet magában foglaló Zsidó Közösségi Fórum Szövetség (ZSKF) is csatlakozott ahhoz a petícióhoz, amely Siklósi Beatrix, a Kossuth Rádió újonnan kinevezett igazgatójának posztjáról való felmentését követeli. Siklósi ugyanis korábban többször keveredett antiszemita botrányokba.
A Zsidó Közösségi Fórum is csatlakozott a Siklósi Beatrix felmentését kérő petícióhoz
A nyílt levél címzettje, Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója a csatlakozó szervezetek közül a Nácizmus Üldözötteinek Országos Egyesületének (NÜB) küldött választ a petícióra, amelyet az MTI szemlézett. Ebből kiderül, hogy Papp szerint „minden vád, amely Siklósi Beatrixot az utóbbi időben a sajtóban érte, alaptalan és elfogadhatatlan”.
"Különösen azért, mert a Siklósi Beatrix által korábban vezetett M5 kulturális csatorna műsorában, többek között maga Köves Slomó vezető rabbi is tiszteletét tette, nem említve semmilyen kifogást, problémát Siklósi Beatrix személyével kapcsolatban"
– jegyezte meg a vezérigazgató, aki arról is biztosította a NÜB-öt, hogy „a közmédia műsorai továbbra is nemre, fajra és felekezethez való tartozásra tekintet nélkül fogják szolgálni miden embertársunk érdekét”.
Köves Slomó a Neokohn megkeresésére reagált Papp kijelentésére. Az EMIH vezető rabbija elmondta:
„Jómagam mind személyesen, mind intézményesen Siklósi Beatrix összes korábbi – és legutóbbi – kinevezéseit elfogadhatatlannak tartom és tartottam. A rám történő nyilvános hivatkozást a leghatározottabban utasítom vissza és kikérem magamnak”.
Köves Slomó arról is beszélt, hogy semmi köze Siklósi megnyilvánulásainak ahhoz, hogy egy rabbit meghívnak a köztévé egyik műsorába, hogy a közelgő peszach ünnepről meséljen, mint ahogy az a felemlegetett M5-ös szereplésben is történt.
A rabbi szerint ugyanis „a közmédia nem a kinevezett szerkesztők és főszerkesztők hitbizománya, hanem a közé”. „Egy vallási vezető meghívása a közmédiába nem személyes szívesség, kegy, hanem közfeladat-ellátás, amit egy felelős vallási vezető feladatának megfelelően a képviselt értékek hirdetésére használ” – tette hozzá Köves Slomó.
Az aHang oldalán közzétett petíciót ugyanakkor már több mint háromezren írták alá, a ZSKF-en és a NÜB-ön kívül pedig csatlakozott a nyílt levélhez a Tiszafüredi Menóra Alapítvány, az Autonómia Alapítvány, a Magyarországi Cionista Szövetség és Tagszervezetei, a Háttér Társaság, illetve a Labrisz Leszbikus Egyesület.
Siklósi Beatrixot január elején nevezték ki a Kossuth Rádió igazgatójának, ami előtt az M5-ös csatornát vezette. 2014-ben az MTVA Vallási, Nemzetiségi, Külhoni és Kiemelt Projektek élére került, de a magyarországi történelmi egyházak akkori vezetői – Erdő Péter, Bölcskei Gusztáv, Gáncs Péter és Heisler András – közös tiltakozásának köszönhetően az MTVA vezetése elvette Siklósitól a vallási műsorokat.
Az antiszemita megjegyzéseiről hírhedt Siklósi Beatrix a Kossuth Rádió új vezetője
Siklósi korábban antiszemita és rasszista posztokat osztott meg a közösségi oldalán, 2003-ban pedig az Éjjeli Menedék című műsor szerkesztőjeként meghívta a műsorba a holokauszttagadó brit történészt, David Irvinget.
Siklósi kinevezése miatt a Tett és Védelem Alapítvány (TEV) közleményben tiltakozott. „Siklósi korábbi megnyilatkozásai nem felelnek meg a szakmai és etikai alapelveknek, ezért alkalmatlan arra, hogy a Kossuth Rádió csatornaigazgatója legyen” – írták, és egyben arra kérték az MTVA vezérigazgatóját és a felette kezelői jogokat gyakorló Médiatanácsot, hogy vizsgálja felül Siklósi kinevezését.