Könyvajánló a téli szünetre: Hat olvasmány az izraeli innovációról

A decemberi ünnepek – a jövés-menés, evés-ivás és maratoni tévénézés mellett – lehetőséget adnak egy-egy jó könyv elolvasására is. Az izraeli innovációról és gazdasági csodáról több mű is megjelent az elmúlt években, ezek közül válogatott az israelieconomyinhungary.com nevű blog.

Dan Senor – Saul Singer: Startra kész nemzet

Az alapmű. Izrael gazdasági csodájának története 2012-ben jelent meg magyarul a Patmos Records kiadásában. A könyv részletesen bemutatja, hogy hogyan képes a természeti kincsekkel alig rendelkező Izrael több startup céget elindítani, mint Japán, India, Dél-Korea, Kanada és Nagy-Britannia. Olyan lenyűgöző és meglepő tanulságokra bukkanhatunk a könyvben, amelyek más nemzetek, üzletemberek és szervezetek számára is hasznosak lehetnek.


Avi Jorisch: Made in Israel

Az Immanuel kiadó gondozásában megjelent könyv még „friss és ropogós” a magyar könyvesboltok polcain. A fent említett Startra kész nemzet szerzői szerint a „Made in Israel – Ahogyan az izraeli találékonyság jobbítja a világot” „olyan inspiráló történetek gyűjteménye, amelyek feltárják Izrael innovatív szellemiségének ősi gyökereit, és azt a hajtóerőt, amellyel ez a világjobbító szándék a globális színtéren folytatódik. Remek olvasmány a vállalkozók, üzleti vezetők és mindazok számára, akik szeretnék megérteni az innováció eredetét és megvalósításának módját.”

Inbal Arieli: Chutzpah

Sokan azok is ismerik a chutzpah szót, akik nem beszélnek héberül. Nehéz lefordítani, mert félúton van a vakmerőség és a bátorság között. Pozitív értelmű, olyankor mondjuk, amikor egy cselekedethez szükség van egy csipet, jó értelemben vett szemtelenségre is. Vagy mondjuk inkább úgy, hogy némi fortély is kell hozzá. A Chutzpach című könyv elsőkézből szerzett tapasztalatok alapján meséli el, hogy az izraeliek már gyerekkoruktól fogva hogyan használják nagyfokú függetlenségüket és felelősségüket a sikereik elérése érdekében.

Seth M. Siegel: Let There Be Water

Izrael területének 60 százaléka sivatag, ezért az elmúlt évtizedekben olyan innovatív vízgazdálkodási technológiákat fejlesztettek ki, amelyek a világ legjelentősebb szereplőjévé tették ezen a területen. A „Let There Be Water” című könyv olyan vízgazdálkodási megoldásokat mutat be, amelyek azoknak az országoknak és területeknek segítenek, ahol komoly vízhiánytól szenvednek.

 

Helen and Douglas Davis: Israel in the World: Changing Lives Through Innovation

A szerzők az oktatási rendszerben keresik az izraeli innovációs kultúra kulcsát. Bemutatják, hogy a tudásnak milyen szerepe volt abban, hogy az izraeli innovációk iparágakat változtattak meg a mezőgazdaságtól kezdve az egészségügyi diagnosztikáig.

 

Osnat Lautman: Israeli Business Culture: Building Effective Business Relationships with Israelis

Közvetlen, szókimondó, kockázatvállaló, ambiciózus, vállalkozókedvű, hangos és improvizatív – így jellemzi a szerző az izraeli üzleti kultúrát, amely a világ minden táján nyomot hagy.

Az eredeti cikk itt olvasható:

 

Még több Kibic

Életbe lépett a tűzszünet Izrael és a Hezbollah között

2024.11.27.1 hét ago
Helyszíni beszámolók szerint hallgatnak a fegyverek.

A Nemzetközi Büntetőbíróság a Hamász főparancsnoka ellen is elfogatóparancsot adott ki

2024.11.22.2 hét ago
Az Izrael szerint már likvidált terrorista bűnlajstromán gyilkosságok elrendelése, túszszedés, nemi erőszak és egyéb szexuális erőszakos cselekmények parancsba adása és elkövetése, kínzás és egyéb embertelen cselekmények elkövetése szerepel.

Trump és Izrael: a Közel-Kelethez másféle megközelítés kell

2024.11.22.2 hét ago
Izraelnek akár jól is jöhet Donald Trump megválasztása, de az elnök kiszámíthatatlansága miatt tartanak is tőle. Szakértők vitatták meg a Merkaz rendezvényén az amerikai választások Izraelre való hatásait.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »