Így változott a vallások követőinek száma az elmúlt 75 évben

Egy videón követhetjük végig, miként változott az 1945-2019 közötti időszakban a vallásos népesség száma, és hogyan változott a sorrend az éppen a 15 legnépszerűbb vallási irányzat esetében.

A Data Is Beautiful által készített adatvizualizációban mindig a 15 legtöbb ember által követett vallás látható az elmúlt 75 évben. A videóban három zsidó irányzat, az ortodox, a reform és a konzervatív zsidóság is felbukkan rövidebb vagy hosszabb időszakokra.

World’s Largest Religion Groups by Population 1945 – 2019

The list of religious populations by number of adherents from 1945 to 2019. ***** I am a first year PhD student, data geek and I love visualizations. As always your feedback is welcome. Please support my channel.

A videót egy saját bevallása szerint „adatbolond” PhD hallgató készítette, akinek youtube-csatornáján több szórakoztató adatvizualizáció is megtalálható. A vallásokat bemutató videó egy bizonyos The World Religion Dataset (A világ vallásainak adatbázisa) felhasználásával készült.

Egy másik érdekes, vallásokkal kapcsolatos videót ide kattintva lehet megtekinteni:

Így terjedtek el a világ nagy vallásai

Még több Kibic

Idén is hatalmas, közös purimi buli a Bálint Házban

2025.03.03.2 nap ago
Az Eszter könyvét olvassák fiúk és lányok, laikusok és rabbik együtt, lendületesen, vetítéssel illusztrálva, hogy mindannyian követni tudjuk.

Hanukarácsony és a vegyes házasságban élők dilemmája

2024.12.25.2 hónap ago
A JTA cikke amerikai példákon mutatja be, hogyan birkóznak a zsidó-keresztény vegyes házasságban élő párok azzal a dilemmával, amit a hanuka és a karácsony egybeesése jelent a számukra. Történeteikből és egy rabbi tanácsából talán a hazai vegyes házasságban élők is inspirációt nyerhetnek.

Miért helytelen zsidó karácsonynak nevezni a hanukát?

2024.12.25.2 hónap ago
A hanuka a zsidóságnak nem a legnagyobb, hanem a nem zsidók által legnagyobbnak hitt ünnepe; a zsidóság régen nem hanukai gyertyákat, hanem mécseseket gyújtott, mert nagyon keveseknek volt pénze kóser méhviaszgyertyára; a budapesti Zsidó Múzeumban őrzött hanukai gyertyatartók jelentős része tönkremenne, ha tényleg gyertyát gyújtanának benne – ilyen és ehhez hasonló érdekességekről beszélt sajtótájékoztatóján Toronyi Zsuzsa, a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár igazgatója.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »