Gal Gadot kapta Hedy Lamarr szerepét egy új sorozatban, amelynek egyben producere is lesz férjével, Yaron Varsanoval.
Hedy Lamarrt többek között a Wifi feltalálójaként is szokták emlegetni. Apja jómódú zsidó bankár, édesanyja (Lichwitz Gertrúd) budapesti származású zongorista volt. A szülei nem járatták iskolába, négyéves korától házi tanítók oktatták, nem is akármilyen eredménnyel. Tízévesen már négy nyelven beszélt, édesanyja zenei tehetségét is örökölte, de a színészet is vonzotta, ezért 16 évesen beiratkozott Max Reinhardt híres bécsi színiiskolájába.
Sikeres színészi karriert futott be Európában, majd Hollywoodban is. A művészvilág alapvetően szexbombaként tekintett a magyar gyökerű színésznőre, aki szabadidejében komoly találmányokon törte a fejét.
Legnagyobb, átütő felfedezésében szerepet játszott a második világháború is. Lamarr a hírekből tudta, hogy a szövetséges erők rengeteg torpedót veszítenek, s mivel első házassága idejéből komoly ismeretekkel rendelkezett a torpedókról is, elkezdett egy olyan adóberendezésen dolgozni, amellyel megoldható a torpedók rádió-távvezérlése. Ebben a szomszédja, egy másik művész, George Antheil avantgárd zongorista-komponista segített neki.
A torpedók rádióvezérlését már az első világháború végén is használták, de ezeket frekvenciazavarással könnyű volt eltéríteni.
Az egyidejű frekvenciaváltást (frequency-hopping) napjainkban a mobiltelefon-rendszereknél, illetve bluetooth-kapcsolatoknál alkalmazzák. A haditengerészet csak 1985-ben tette hozzáférhetővé a civil alkalmazások számára.
„Hedy Lamarr élete lenyűgöző. Számos ügy élharcosa volt nőként, amellyel példát mutathat a mai társadalom számára”, mondta Gal Gadot a tervezett filmszerep kapcsán.