Gal Gadot játssza a magyar gyökerű zsidó szexbombát, aki feltalálta a wifit

Gal Gadot kapta Hedy Lamarr szerepét egy új sorozatban, amelynek egyben producere is lesz férjével, Yaron Varsanoval.

Hedy Lamarrt többek között a Wifi feltalálójaként is szokták emlegetni. Apja jómódú zsidó bankár, édesanyja (Lichwitz Gertrúd) budapesti származású zongorista volt. A szülei nem járatták iskolába, négyéves korától házi tanítók oktatták, nem is akármilyen eredménnyel. Tízévesen már négy nyelven beszélt, édesanyja zenei tehetségét is örökölte, de a színészet is vonzotta, ezért 16 évesen beiratkozott Max Reinhardt híres bécsi színiiskolájába.

Sikeres színészi karriert futott be Európában, majd Hollywoodban is. A művészvilág alapvetően szexbombaként tekintett a magyar gyökerű színésznőre, aki szabadidejében komoly találmányokon törte a fejét.

Legnagyobb, átütő felfedezésében szerepet játszott a második világháború is. Lamarr a hírekből tudta, hogy a szövetséges erők rengeteg torpedót veszítenek, s mivel első házassága idejéből komoly ismeretekkel rendelkezett a torpedókról is, elkezdett egy olyan adóberendezésen dolgozni, amellyel megoldható a torpedók rádió-távvezérlése. Ebben a szomszédja, egy másik művész, George Antheil avantgárd zongorista-komponista segített neki.

A torpedók rádióvezérlését már az első világháború végén is használták, de ezeket frekvenciazavarással könnyű volt eltéríteni.

Az egyidejű frekvenciaváltást (frequency-hopping) napjainkban a mobiltelefon-rendszereknél, illetve bluetooth-kapcsolatoknál alkalmazzák. A haditengerészet csak 1985-ben tette hozzáférhetővé a civil alkalmazások számára.

„Hedy Lamarr élete lenyűgöző. Számos ügy élharcosa volt nőként, amellyel példát mutathat a mai társadalom számára”, mondta Gal Gadot a tervezett filmszerep kapcsán.

A zsidó szexbomba, aki nélkül ma nem wifiznénk

Kapcsolódó cikkek

Szukot negyedik estéjén ismét Nyitott Sátrak Éjszakája

2024.10.13.1 nap ago
Hat helyszín, hat kortárs szöveg, hat színész, hat ünnepi kóstoló a Gólem Színház szervezésében.

Máramaros megye egyik zsinagógájában hozzák létre az Erdélyi Zsidók Múzeumát

2024.10.13.2 nap ago
A tervezett múzeum Szinérváralja jelenleg restaurálás alatt álló zsinagógájában fog működni, ahol az egykori kóser hentesüzletet is felújítanák, udvarát pedig közparkká alakítanák át.

Elfeledett vagy még sosem hallott zeneművekkel zár a holokauszt-tárlat a Magyar Nemzeti Galériában

2024.10.11.4 nap ago
Az Így történt. A holokauszt emlékezete szemtanú művészek alkotásain című kiállítás záróeseményén Farkas Zsófia kurátor tart tárlatvezetést, közreműködik Bársony Péter Liszt Ferenc-díjas brácsaművész.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »