Idén ünneplik a magyar-izraeli diplomáciai kapcsolatok újrafelvételének 30. évfordulóját

30 évvel ezelőtt, szeptember 18-án állt helyre a diplomáciai kapcsolat a két ország között. Az izraeli nagykövetség saját emlékbélyeget készíttetett az alkalomra.

Magyarország 1948 májusában elismerte a megalakuló Izrael Államot, a két ország ezután követi szintű, teljes diplomáciai kapcsolatokat létesített, írja az izraeli nagykövetség blogja. 1967. június 12-én azonban, a hatnapos háború miatt, a Szovjetunió nyomására a magyar kormány kénytelen volt megszakítani a diplomáciai kapcsolatokat Izraellel.

A 30. évfordulóra készült saját emlékbélyeg

Az újabb változás a ’80-as években következett be, 1987 szeptemberében a két ország Bernben kezdett tárgyalásokat, ahol Magyarország és Izrael megállapodott az érdekképviseletek felállításáról. Ezek 1988. március 14-én Budapesten és Tel-Avivban is megnyíltak. A nagyköveti szintű diplomáciai viszony pedig 1989. szeptember 18-án állt helyre.

Idén a diplomáciai kapcsolatok újrafelvételének 30. évfordulóját ünnepeli a két ország. Izraelben magyar kulturális évadot tartanak ebből az alkalomból és a jeruzsálemi magyar külgazdasági képviselet megnyitását is mostanra időzítették. Az izraeli nagykövetég pedig egy saját bélyeget készíttetett az ünnepi alkalomra.

Magyar kulturális évad kezdődött Izraelben

Kapcsolódó cikkek

Meghalt Lily Ebert

2024.10.09.2 nap ago
A magyar származású holokauszt-túlélő TikTok-sztár az életét a vészkorszakkal kapcsolatos felvilágosító munkának szentelte.

Budapest 1944: halálmenet, munkaszolgálat, deportálás

2024.10.08.3 nap ago
Neves szakértők részvételével rendez tudományos tanácskozást a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár a Mazsihisz-székház Goldmark-termében október 14-én, hétfőn 14 órától.

Sárga szalagok lepték el Budapestet a Gázában fogva tartott izraeli túszokra emlékezve

2024.10.08.3 nap ago
A Kidma október 7-i akcióját virágültetés és zsidó civil szervezetek által rendezett éneklős, táncos flashmob követte a Vörösmarty téren. Az izraeli áldozatok neveit olvasták fel a Dohány zsinagóga előtt.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »