Botlatókövet kapott a Pick-szalámigyár egykori irányítója

Pick Móric, a Pick-szalámigyár egykori irányítója emlékére helyeztek botlatókövet Szegeden Pick utolsó ismert lakhelye előtt. A híres szalámigyár irányítóját a bergen-belseni koncentrációs táborban gyilkolták meg.

Pick Móricra, a Pick-szalámigyár egykori irányítójára emlékeztek csütörtökön Szegeden, írja a delmagyar.hu. A Gutenberg utca 18. szám előtt botlatókövet helyeztek el tiszteletére. Ez volt az utolsó lakhelye, mielőtt elhurcolták a bergen-belseni koncentrációs táborba, ahol 1945-ben meghalt.

Fotó: Facebook/Mazsike

Az eseményen Kirschner Péter, a Magyar Zsidók Kulturális Egyesületének elnöke elmondta, céljuk, hogy hazánkban minél több helyen botlatókövet, emlékművet helyezzenek el a holokauszt áldozatainak utolsó lakhelye előtt. A megemlékezésen jelen volt Sutka László, a Pick Szeged Zrt. megbízott igazgatója és a Pick család külföldön élő leszármazottai is.

Idén, a holokauszt 75. évfordulójának évében újabb kövek lerakására kerül sor. Szegeden Pick Móric emlékére helyezünk el követ a család külföldön élő leszármazottainak, az önkormányzatnak, és a Pick-gyár képviselőjének jelenlétében. Pick Móricot, aki a Pick-gyár és Szeged hírét tovább öregbítette, 1945-ben a bergen-belsen-i koncentrációs táborban ölték meg, olvasható a Mazsike az esemény kapcsán kiadott közleményében.

Nem minden szalámi Pick, de minden Pick-szalámi „zsidó”…

A kezdeményezés Gunter Demnig kölni szobrászművésztől származik, aki Európában közel 50 ezer, Magyarországon pedig 400 követ helyezett el.

Még több Kibic

Szobrot avattak a 180 zsidó munkaszolgálatos életét megmentő egykori labdarúgónak

2024.12.04.3 óra ago
Borbás Gáspár lőtte az FTC és a magyar labdarúgó-válogatott első gólját, de amikor arra volt szükség, embereket mentett.

Keleti Ágnes és Pécsi Tibor az idei Kézdy György-díjasok között

2024.12.02.2 nap ago
Az Élet Menete Alapítvány évzáró eseményén a díjak átadása mellett az Emlékszel? című dokumentumfilmet is bemutatták.

Művészetterápiás önismereti csoport indul másod- és harmadgenerációs holokauszt-túlélők számára

2024.11.28.6 nap ago
Olyan közeget szeretnének biztosítani, ahol a résztvevők ki tudják mondani a bennük élő múltat, ami ezáltal megközelíthetővé és feldolgozhatóvá válik.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »