Ezen a napon egyszerűen kötelező hummuszt enni

Teljesen véletlen módon lett május 13. a hummusz világnapja. Ezen a napon emberek világszerte kedvenc ételüket ünneplik, természetesen egy tál hummusz elfogyasztásával.

A hummusz napját először 2012-ben tartották meg Tel-Avivban, méghozzá egy fiatal izraeli, Ben Lang ötlete nyomán. Az akkor még középiskolás Lang azt találta ki, hogy ha létezik nemzetközi Nutella nap, akkor miért ne lehetne a hummusznak is egy saját ünnepnapja. Lang miután megvásárolta a hummusday.com domaint, teljesen véletlenszerűen úgy döntött, hogy május 13-án legyen ennek a csicseriborsóból készült ételnek az ünnepe.

Hummusz, az izraeli kultuszétel

A kezdetben helyi jellegzetesség a közösségi médiának köszönhetően hamar saját útját kezdte járni, és ma már számos eseményt rendeznek ezen a napon az Egyesült Államokban, Európában, Ausztráliában, Ázsiában és azon belül a Közel-Keleten is. Idén például Dubajban lesznek hummusz napi rendezvények, és az egyik házhoz szállítással foglalkozó cég ingyen hummuszt ajándékoz azoknak, akik egy libanoni étteremlánctól rendelnek.

„Az eredeti ötlet az volt, hogy egy ünnepnapot teremtsenek egy étel körül, amely össze tudja hozni az embereket a világ különböző pontjairól” – olvasható a Lang által erre az alkalomra létrehozott weboldalon.

(Jpost)

Még több Kibic

Egy kiállítás, amelyet a legjobban fagylaltot nyalva lehet átélni

2025.06.16.16 óra ago
Guy Livneh GELATO THEORY című kiállításának budapesti állomása a 2B Galériában lesz június 22. és 25. között.

Ünnepi Könyvhét: Kóser konyha, dedikálások és klezmer koncert

2025.06.13.4 nap ago
Tegnap kezdetét vette a 96. Ünnepi Könyvhét, amely számos zsidó vonatkozású könyvvel és programmal várja az érdeklődőket. A Kibic Magazin pedig egy rövid ajánlóval tenné könnyebbé az eligazodást a Vörösmarty téren.

A Bálint Házban mutatják be a Lefkovicsék gyászolnak rendezőjének első regényét

2025.06.11.6 nap ago
Breier Ádám első könyve a megbánás regénye. Friss értelmezést ad a mai harmincasok nyelvén egy érzésre, amit alaptalanul hittünk idejétmúltnak.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »