Matisyahu izraeliek által előadott dala lett a párbeszéd, a tolerancia és a béke himnusza

Az UNESCO választotta ki Matisyahu One Day című dalának 3000 zsidó, muszlim és keresztény izraeli által előadott verzióját, hogy a rádió világnapja elnevezésű globális esemény főcímdala legyen.

Világszerte több mint 2000 rádióban hangzott el február 13-án, a rádiózás világnapján a haszid zsidó zenész, Matisyahu One Day című dala, amelyet egy közösségi éneklés keretében 3000 zsidó, muszlim és keresztény izraeli adott elő a Koolulam mozgalom szervezésében Haifán. A dalt az UNESCO és az Európai Műsorszolgáltatók Uniója közösen választotta ki, hogy az idén nyolcadszorra megrendezett World Radio Day főcímdala legyen.

קולולם | חיפה | יום אחד – מתיסיהו One Day – Matisyahu

קולולם הינו מיזם חברתי-מוסיקלי ששם לעצמו כמטרה לחזק את החברה שלנו על ידי חיזוק הקשרים שבין האנשים המרכיבים אותה. קולולם מזמין אליו אנשים ממגוון הקשת החברתית בכדי לעשות דבר אחד – לעצור הכל לשעה ופשוט לשיר, ביחד. 🎫 לכרטיסים לאירועים הקרובים – https://bit.ly/3I4avhe רוצים עוד מקולולם?

Azért esett a választás pont erre az angolul, héberül és arabul előadott dalra, mert ez jól kifejezi az esemény témáját, amely idén a párbeszéd, a tolerancia és a béke volt. Az UNESCO közleménye szerint a rádiózás összehozza a különböző háttérrel rendelkező embereket és közösségeket, és elősegíti köztük a párbeszéd létrejöttét. A rádió ugyanis egy tökéletes eszköz a konfliktusok és az erőszak terjedésének megfékezésére.

A Koolulam elnevezésű közösségi projekt egyik korábbi eseményéről ebben a cikkben írtunk:

Ilyen az, amikor 800 zsidó, muszlim és keresztény együtt énekli a szeretet dalát

(ISRAEL21c)

Kapcsolódó cikkek

Egy holokauszt-kiállítás pszichológiai vonatkozásai

2024.10.03.11 óra ago
A trauma kirajzolódása: kerekasztal-beszélgetés az Így történt. A holokauszt korai emlékezete szemtanú művészek alkotásain című kiállításhoz kapcsolódóan.

Kiskamaszsors a csillagos ház árnyékában

2024.09.27.7 nap ago
Zágoni Balázs A csillag és a százados című, új ifjúsági regényének hőse, Dávid tizenévesen éli át azokat a történéseket, amelyeket a felnőttek sem értettek igazán: kilakoltatást, bujkálást, megaláztatást – és az összefogást a legnehezebb helyzetekben.

Rendkívüli Sorstalanság-előadás a Magyar Nemzeti Galériában

2024.09.26.1 hét ago
A Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár és a Magyar Nemzeti Galéria közös holokauszt-kiállításához kapcsolódva adják elő a Katona József Színház művészei Kertész Imre regényének színpadi változatát.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »