Mostantól hivatalosan is Milton Friedman az EMIH egyetemének neve
Az Országgyűlés július végén elfogadta a Zsigmond Király Egyetem névváltoztatási kérelmét, így az Egyetem ettől kezdve hivatalosan is a Milton Friedman nevet használja.
A magyar-zsidó származású tudósról elnevezett intézmény új fenntartója az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH). Az Egyetem nem csak nevében újul meg: a munkaerőpiaci igényekhez igazítja képzéseit, új, hiánypótló szakokat indít, ezzel piacképes tudáshoz segíti hallgatóit.
Az Egyetem július 26. és augusztus 6. között várja a pótfelvételire jelentkező hallgatókat.
Az intézményben új képzések is indulnak olyan területeken, ahol jelentős hiány van megfelelő tudással rendelkező szakemberekből.
Már elérhető a Miltonon a sportlétesítmény-menedzsment szakképzés és a közösségszervező alapszak, illetve a hamarosan induló szociális gondozó-, online pénzügy-számvitel-, digitális szerkesztő képzések, továbbá a Budapesten egyedülálló magánpilóta-képzés.
A fenntartó és az intézmény vezetése az Egyetem átalakításával, egymástól jól elkülönült, ugyanakkor hatékonyan együttműködni tudó szervezeti egységeket hoz létre. Létrejön a Gazdaságtudományi és Informatikai Kar, a Társadalomtudományi Kar, a Pedagógusképző Kar és a Hittudományi Kar.
A Milton, az üzleti igényekhez igazodva, számos új szak indítását tervezi, például kereskedelmi, marketing és turisztikai területen. A tervek között szerepelnek szociális-, valamint művészetközvetítő kurzusok. A Pedagógusképző Karon első lépésként a közgazdasági képzésekhez kapcsolódó közgazdásztanár képzés, majd a kiépülő infrastruktúrára alapozva óvodapedagógus és tanító képzést indul.
A szeptemberben induló miltonos alap- és mesterszakokra, valamint felsőoktatási szakképzésekre már az idei pótfelvételi eljárásban is lehet jelentkezni. A pótfelvételin – amelyben az intézmény még Zsigmond Király Egyetem (ZSKE) néven szerepel – egyetlen szak jelölhető meg, egyetlen intézményben, és kizárólag önköltséges képzési formára felvételizhetnek azok, akiket sehová sem vettek fel vagy nem vettek részt a normál felvételi eljárásban.
Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!