“Ugyanazt tesszük Isten teremtményeivel, amit a nácik tettek velünk”

Natalie Portman a húsfogyasztás és a Holokauszt párhuzamba állításával kampányol.

“Ugyanazt tesszük Isten teremtményeivel, amit a nácik tettek velünk”

Az amerikai színésznő egy kampányvideóban Isaac Bashevis Singer Nobel-díjas író Shosha című  jiddis nyelvű regényéből idéz. Singer a náci terjeszkedés elől menekült Lengyelországból az Egyesült Államokba még 1935-ben.

Amíg az emberek ártatlan teremtmények vérét ontják, addig nem lesz béke, nem lesz szabadság, és nem lesz harmónia” – teszi hozzá a színésznő.

A videót a PETA nevezetű, az állatok jogait védő, világméretű szervezet posztolta arra hivatkozva, hogy idézetei egy zsidó írótól származnak. Ugyanis 2009-ben a német legfelsőbb bíróság egyszer már betiltotta a szervezet hasonló párhuzamokkal manipuláló médiakampányát. Akkor a PETA a “Holokauszt a tányérodon” kampány keretében hasonlította össze a népirtást az állatok fogyasztásával olyan durva plakátokon, amiket még erős idegzetű olvasóinknak sem ajánlunk megtekinteni.

Natalie Portman legutóbb azzal okozott botrányt, hogy nem volt hajlandó Izraelben átvenni a “zsidó Nobel díjat”, mert “nem akarta támogatásáról biztatni Netanjahut”, korábban pedig kijelentette, hogy a zsidók túl sokat foglalkoznak a Holokauszttal.

Kapcsolódó cikkeink:

Natalie Portman elmondta, miért nem akarja átvenni Izraelben a Genezis-díjat

Natalie Portman: A zsidóság túl sokat foglalkozik a holokauszttal

Még több Kibic

Különleges bélyeggel tiszteleg a 150 éve született Houdini előtt a Magyar Posta

2024.12.06.7 nap ago
A Budapesten egy rabbi fiaként született Weisz Erik tizenhét évesen vette fel a Harry Houdini nevet, majd ezen a néven a világ leghíresebb bűvésze lett.

Világhírű kántorok a Rumbach zsinagógában

2024.12.05.1 hét ago
Összesen mintegy hatvan világhírű kántor érkezett Budapestre, hogy megvitassák napjaink kántorképzésének kihívásait, és megosszák egymással már bevált tapasztalataikat.

Ez a hely nincs. És mégis van

2024.12.02.2 hét ago
Ez a hely nincs is. Ez egy olyan hely, ami csak akkor létezik, amikor ott vagyunk – mondja Mayer András, a Teleki téri közösség egyik központi figurája a Juci bácsi című filmben, amely rendezői változatát a 13. Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztiválon láttuk.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »