Holokauszt emlékművek a világban

Gigászi és megrázó holokauszt emlékművek a világ különböző pontjairól.

BERLIN – 2005. május 10-én avatták fel a meggyilkolt európai zsidóság emlékművét Berlinben, amit Peter Eisenman tervezett.

Az emlékmű összesen 2711 betontömbből áll, ezek körülbelül két futballpályányi területen sorakoznak.

SCHWERTE – A nyugat-németországi Schwertében ezzel az emlékművel hajtanak fejet a koncentrációs tábor áldozatai előtt, ahol 56 000 zsidó veszítette életét a második világháború során.

MIAMI – Kenneth Treister tervezte azt a floridai emlékművet, melynek központi eleme a segítségért nyúló kar.

Miami 2

BUDAPEST – A „Cipők a Duna-parton” budapesti holokauszt-emlékmű Can Togay filmrendező és Pauer Gyula Kossuth-díjas szobrászművész alkotása. 2005. április 16-án avatták fel.

RAVENSBRÜCK – A németországi a ravensbrücki koncentrációs tábor mellett állították fel a „Die Tragende” (A cipelő nő) szobrát a tábor felszabadításának 70. évfordulója alkalmából. Ravensbrück volt a náci Németország legnagyobb női tábora, ahol több mint 25 ezren haltak éhen, illetve betegség vagy orvosi kísérletek miatt.

FRANKFURT AM MAIN – A zsidó temetőben állították fel azt a holokauszt-emlékfalat, ahol a látogatók kis kavicsokkal emlékeznek.

BERLIN – A berlini Grunewald pályaudvaron felállított „A 17-es vágány – emlékmű” az 1941 és 1945 közötti időkre emlékeztet: ezen a hírhedt gyűjtőhelyen sok tízezer zsidó embert hurcoltak el a haláltáborokba.

JERUZSÁLEM – A Jad Vasem holokauszt-emlékmúzeum a második világháború sok millió zsidó áldozatára emlékeztet.

A teljes cikk itt olvasható.

Még több Kibic

Egy 20. századi fenegyerek, aki Wallenberg embermentő munkáját is segítette a legnehezebb időkben

2025.06.03.2 hét ago
Egy új könyv emlékezik meg Libik György embermentő olimpikon, mérnök, üzletember életéről, mert a „magyarságnak szüksége van példaképekre, és Libik György kitűnő példa arra, hogy vannak hőseink 1944-ből”.

A sárga csillag gyakorlatilag a zsidók elpusztításának első lépése volt

2025.06.01.2 hét ago
Egy kiállítás képeit foghatjuk a kezünkben kötet formában. De ez a kötet nem csak a 2020-ban, a 2B Galériában megnyílt Csillag a házon, csillag a kabáton kiállítás fotóit, plakátjait, nyomtatványait, újságkivágatait, naplók, visszaemlékezések részleteit tartalmazza, hanem jóval több annál. Könyvbemutatón jártunk.

Sh’ma: Egy túlélés története – Egy megrendítő, díjnyertes táncfilm a holokausztról

2025.05.27.3 hét ago
A Bálint Házban rendezett vetítést követően lehetőség nyílik egy személyes beszélgetésre az alkotóval.

Zsidónak lenni nem kerül pénzbe, a zsidó média viszont nincs ingyen.
Támogasd te is Magyarország egyik legolvasottabb zsidó lapját, a Kibic Magazint!

Támogatom »